Bursa 33 ülkeden 300 işadamını ağırladı

BTSO ve TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından düzenlenen ‘Rising City Gayrimenkul Fuarı’ ve ‘İnşaat Fuarı’ Ticari Safari Projesi kapsamında 33 ülkeden 300’den fazla yatırımcıyı Bursa’da buluşturdu

Bursa 33 ülkeden 300 işadamını ağırladı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, TÜYAP Bursa Fuarcılık ile birlikte yeni fuarlara imza atmaya devam ediyor. İMSİAD'ın ve BEMO'nun da destekleriyle Ricing City Gayrimenkul Fuarı ile 15'nci İnşaat Fuarı iş profesyonellerini Bursa'da buluşturdu. Bugün sona erecek olan ve TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuar ile inşaat ve gayrimenkul sektörünün kalbi bir kez daha Bursa'da attı. Her iki fuarda 50 bin TL'den 5 milyon TL'ye kadar bir çok proje görücüye çıktı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 16 Nisan'daki referandumun sona ermesiyle birlikte belirsizlik ortamının bittiğini, ülke olarak yatırıma, üretime, istihdama ve ihracata odaklanacak bir sürece girdiklerini kaydetti. Başkan Burkay, "İstikrar güveni, güven ise yeni başarı hikayelerinin yolunu açacaktır. 16 Nisan'dan sonra ortaya çıkan tablo, hem Bursa'ya hem Türkiye'ye olan ilginin artarak devam ettiğini bizlere gösteriyor. Karar mekanizmalarının daha hızlı işleneceği bu yeni dönemde Bursa olarak hem kentimizin hem de ülkemizin ekonomisine büyük katkılar vermeye devam edeceğiz" diye konuştu. Fuar organizasyonlarıyla birlikte 33 ülkeden 300'ü aşkın yatırımcıyı inşaat ve gayrimenkul sektörü temsilcileriyle bir araya getirdiklerini belirten Burkay, "BTSO, Ekonomi Bakanlığı ve TÜYAP Bursa işbirliğiyle özellikle Körfez ülkeleri başta olmak üzere Türki Cumhuriyetleri, Avrupa ve Arap ülkelerinden gayrimenkul ve inşaat sektör temsilcilerini Bursa'da ağırlıyoruz. İkili iş görüşmeleri ile Bursa'mızın yeni yatırımlarla daha da büyüyeceğine inanıyoruz" dedi.

YATIRIMCININ İLGİSİ BÜYÜK
Vali İzzettin Küçük de, Türkiye nüfusunun yılda 1 milyon civarında arttığını belirterek, bu artışın da yeni konut ihtiyacına yol açtığını vurguladı. Bursa'nın inşaat ve gayrimenkul sektörü açısından en önemli merkezler arasında bulunduğunun altını çizen Vali Küçük, "Bursa'mız özellikle farklı ülkelerden gelen yatırımcıların ilgi gösterdiği bir kent. Kentsel dönüşüm konusunda bu fuarlarımızın büyük bir önemi var" dedi.
BİZE ULAŞIN