Milli voleybolcu karar aşamasında

Bursa Büyükşehir Belediyespor’un tecrübeli oyuncusu Özge Kırdar “Son sezonum olabilir de olmayabilir de. Karar aşamasındayım” dedi

Milli voleybolcu karar aşamasında
Kadınlar Challenge Kupası şampiyonu Bursa Büyükşehir Belediyespor'un milli oyuncusu Özge Kırdar, aktif sporculuk hayatına devam edip etmeme konusunda karar aşamasında olduğunu söyledi. Türk voleybolunun önemli isimlerinden Özge, 32 yaşında olduğunu, 22 yıldır da aralıksız voleybolun içinde bulunduğunu belirtti. A Milli Takım'ın yanı sıra Türkiye'de ve Avrupa'da çeşitli takımlarda forma giydiğini hatırlatan Özge, sezon sonunda aktif sporculuk hayatına nokta koyabileceğini bildirdi. Özge, gelecekle ilgili şu aşamada henüz bir plan yapmadığını belirterek, "Önce şu sezonu bir bitirelim. Voleybolu bıraktıktan sonra sporun içinde olmayı düşünmüyorum. Hiç yaz tatili yapmadım. 12 ay boyuncu çalıştığınızı düşünün. Bende biraz bıkkınlık oldu. Sezon bitsin, kararımı vereceğim. Son sezonum olabilir de olmayabilir de. Karar aşamasındayım" diye konuştu. Şu anki düşüncelerinin yorgunluktan da olabileceğini vurgulayan Özge, "Sezon sonunda kararımı da netleştireceğim" dedi.

'KUPAYI RAHAT ŞEKİLDE ALDIK'
Tecrübeli oyuncu, Challenge Kupası finalinde, ilk maçta deplasmanda 3-2 mağlup oldukları Yunan temsilcisi Olympiakos'u sahalarındaki rövanşta 3-0 yenerek Avrupa şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Zor bir süreçten geçtiklerini vurgulayan Özge, şunları söyledi: "Avrupa kupasında bugüne kadar bir mağlubiyetle geldik. O yüzden kupayı rahat bir şekilde aldık."

GENÇ SPORCULARA 'ÇOK ÇALIŞIN' TAVSİYESİ
Bugüne kadar aktif sporculuk yaşantısında yakaladığı başarıyı çok çalışmasına borçlu olduğunu vurgulayan Özge Kırdar, genç sporculara tavsiyelerde bulunarak, "Ben hiç çalışmayı bırakmadım. 32 yaşındayım, takımın en yaşlı oyuncularından biriyim ama her antrenmanda ekstra çalışıyorum. Okullarını aksatmasınlar, üniversiteye mutlaka gitsinler ve çok çalışsınlar" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN