Üniversite hattına yeni bir istasyon daha yapılacak

Büyükşehir’in Bursaray Acemler ile Nilüfer istasyonları arasındaki Odunluk Bölgesi’ne yapacağı yeni istasyon için gerekli protokol imzalandı

Üniversite hattına yeni bir istasyon daha yapılacak
Odunluk Bölgesi'ne nefes aldıracak yeni istasyonun protokolü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas tarafından imzalandı. Altepe, Elmas ve teknik heyeti, Büyükşehir Belediyesi Yeni Hizmet Binası'nda ağırladı. BursaRay Acemler ile Nilüfer istasyonları arasında yapılması hedeflenen istasyon için, Sur Yapı marka projesi raylı sistem protokolünü, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas imzaladı.

"BÖLGEYE İSTASYON ŞART"
Ulaşımda uygulanan yeni alternatiflerle Bursa'nın daha ulaşılabilir bir şehir haline geldiğini söyleyen Başkan Altepe, "Kent içi ulaşımda en önemli çözüm olan raylı sistem, metro ve tramvay hatlarının yaygınlaştırılması ve en verimli şekilde kullanılabilmesi ile eksikliklerin giderilmesini önemsiyoruz. Bursaray raylı sistem hattında, Acemler ile Nilüfer istasyonları arasında istasyonumuz yok. Bu bölge BURULAŞ'ın, yeni stadyumumuzun, otellerin ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölge. Burada yeni bir istasyona ihtiyaç vardı. Bu istasyonun projesini gerçekleştirmek için yola çıktık." dedi.

FİRMA ADI VERİLECEK
İstasyon yapımı için firmalarla görüşüldüğünü ve Sur Yapı'nın bu işe olumlu cevap vererek sponsorluğu da üstlendiğini kaydeden Başkan Altepe, "Sur Yapı, kendi isminin de buradaki istasyona konulması şartıyla, buradaki inşaat bedeli olan 4 Milyon TL'yi de şartlı bağış olarak belediyemize yapmış oluyor. Bu ortak projeyle birlikte Sur Yapı sponsor oluyor, teşekkür ediyoruz. Kısa zamanda yani yaklaşık 4 ay içinde bitmesi planlanıyor. Bir an önce hizmete açılmasını hedefliyoruz. Özellikle en yoğun olan bu bölgemize de bir istasyon kazandırılmış olacak" dedi.

BURSA İÇİN ÖNEMLİ YATIRIM
Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas da projeden dolayı heyecan duyduklarını ifade ederek, "Sur Yapı olarak Bursa'ya yatırım yapmak için araştırdığımızda, Bursa'mızın vizyonuna, dinamizmine inandık, gördük ve aynı şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve ekibinin yatırımcı dostu bakışına da şahit olduk. Bugün de onu bir protokolle taçlandırmış olduk. Büyük ve Bursa için önemli bir yatırım yaptık. Marka AVM ve rezidans projemizi Bursa'ya kazandırmış olduk. İnşallah Mayıs ortasında açmış olacağız. Bunun yanında bu istasyon da bizim için önemliydi. İstasyonun 4 ay süresi var. İnsanların raylı sistemle AVM'mize erişimini önemsiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN