Yıldırım’da modern dönüşüm

Yıldırım Belediyesi’nin Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde hayata geçireceği kentsel dönüşüm projesi ile bölgede güvenli, gözalıcı ve modern binalarla yükselecek

Yıldırım’da modern dönüşüm
Kentsel dönüşüm projeleri ile dikkat çeken Yıldırım Belediyesi, dönüşüm uygulamalarından birisini de Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde gerçekleştirecek. Proje tamamlandığında 133 bin 500 metrekarelik alanda mevcut 953 binanın yerinde depreme dayanıklı, güvenli ve modern binalar yükselecek.

MODERN BİR BÖLGE OLACAK
Yediselviler ve Sıracevizler Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "İlçemizin yüzde 33'ünü kapsayan dönüşüm projesinde diğer bölgelerimizde olduğu gibi bu bölgede de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini uyguluyoruz. Proje tamamlandığında bu bölgede yaşayan bin 152 vatandaşımız modern şartlarda inşa edilmiş binalarda yaşayacak" diye konuştu. Dönüşüm projesinin tamamlanmasıyla birlikte Sıracevizler ve Yediselviler mahallelerinde ideal yaşamın ortaya çıkacağını vurgulayan Başkan Edebali, "Bölgede fiziki dönüşümü sosyal donatı alanlarıyla bütünleştirerek vatandaşların yaşamaktan mutlu olacağı bir yaşam alanına dönüştüreceğiz. Mahalle kültürünü canlı tutarak ilçemizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz. Ayrıca insanlarımızın mağdur olmayacağı bir kentsel dönüşüm gerçekleştirerek tüm beklentilere cevap vereceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN