Gençlerden kan bağışı seferberliği

Gençlerden kan bağışı seferberliği

İznik’te Kızılay’ın organize ettiği Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası’na liseli öğrenciler katkı sağladı. Öğrencilere destek veren İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da bağışta bulundu

İznik Anadolu Lisesi öğrencilerinin gönüllü olduğu kan bağışı kampanyasında kısa bir konuşma yapan Okul Müdürü İlhami Bıçak, öğrencilere sadece akademik başarı kazandırmanın yeterli olmadığına değindi. Bıçak, "Okul olarak sadece akademik başarı değil milli, manevi ve ahlaki değerleri de öğrencilerimize katabilmemiz gerekiyor. Bu anlamda Kızlay şubemiz ile yaptığımız bu protokol ve kampanya çok önemli. Öğrencilerimizdeki bu istek ve heves bizi daha da mutlu etti. Her birini kutluyorum" dedi.

"İZNİK'TE YİNE BİR İLK"
Kampanyaya katılarak lise öğrencilerini yalnız bırakmayan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ise, "Öncelikle burada çok anlamlı bir kampanya gerçekleşiyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gençlerimiz önemli işlere imza atıyorlar. Burada yapacakları çalışmalar ile hayatların kurtulmasına vesile olacaklardır. Bizler gençlerimizin bu tür organizasyonlara katılımlarının arttırmak için onlara sürprizlerimiz olacak. Bu çalışmada başarı gösteren üç öğrencimizi belediye olarak ödüllendireceğiz. Yapılacak bu ilk çalışma da öğrencilerimize başarılar diliyorum. İznik her zaman ilklerin yapıldığı bir ilçe olmuştur" dedi.

"GÖNÜLLÜ BİLİNÇLİ VE DEVAMLI"
İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan konuşmasında "Geçtiğimiz hafta Kızılay İlçe Başkanlığımız ile İznik Anadolu Lisemiz arasında Kaymakamlıkta bir protokol imzalandı. Bu protokolün amacı, gönüllü olmak, bilinçli olmak ve devamlılığı sağlamaktır. Kan ve Kök Hücre bağışında gönüllü ve devamlı bir bağış silsilesi oluşturmak maksadıyla böyle bir kampanya yürütülüyor. Bizde İznik ilçemizde böyle anlamlı bir kampanyaya dâhil olmaktan mutluyuz. İlçemizde bu anlamda çok duyarlı" dedi.
BİZE ULAŞIN