Ela’ya umut ol

Lösemi teşhisi konulan 6 yaşındaki Ela Taşkın için yakınlarının Türkiye genelinde başlattığı kök hücre ve kan bağışı kampanyasına Orhangazililer büyük ilgi gösterdi

Ela’ya umut ol
İstanbul'da yaşayan Taşkın ailesinin 6 yaşındaki kızları Ela'ya 1 ay önce lösemi teşhisi konuldu. Ela'nın yakınlarından alınan kan örneklerinde uygun donör bulunamadı. Kök hücre bankasında da uygun donör çıkmayınca Orhangazi'de yaşayan Ela Taşkın'ın yakınları, Türkiye genelinde kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Kızılay Bursa Şubesi de kampanya kapsamında Orhangazi'de Cumhuriyet Meydanı'na kurulan özel çadır ve kan bağış aracında bağış yapmak isteyenlerden kan örneği aldı. 17.00 ile 24.00 saatleri arasında yürütülen kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Meydana kurulan çadır ve kan bağışı aracının önünde uzun kuyruklar oluştu.

BAŞKAN DA DESTEK VERDİ
Kampanyaya destek veren Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan da Kızılay'ın bağış çadırını ziyaret etti. Türkiye genelinde ilik nakli bekleyen binlerce hasta olduğuna söyleyen Başkan Çağlayan, "Ela kızımız adına Orhangazi'de başlatılan bir kampanya çığ gibi büyüdü. Hem Ela kızımız, hem de diğer ilik nakli bekleyen hastalarımıza buradan inşallah güzel haberler çıkar" dedi. Ela Taşkın'ın teyzesi Tuğcan Baltacı ise Ela için yaklaşık 1 ay önce lösemi teşhisi konduğunu belirterek, "Doktorumuzla birlikte ilk önce ailesi ve yakınlarından kan örnekleri alındı. Ancak uygun donör ne yazık ki bulunamadı. Ardından kök hücre bankasına başvurduk. Burada da uygun donör bulunamayınca arkadaş ve aile çevremizle birlikte bir kampanya başlattık. Orhangazi bu kampanyaya sahip çıktı. Tüm Orhangazililere teşekkür ediyorum" görüşünü dile getirdi.

SANATÇILAR DA KATILDI
Kampanyaya sanatçı Haluk Levent de destek verdi. Sosyal paylaşım sitesindeki hesabından #elayadonörol hashtagıyla, kan örneği verirken fotoğrafını paylaşan Levent, "Eğer bu kan Ela'ya uygun olmazsa, başka bir çocuğumuza hayat verebilir. Kemik iliği bekleyen yüzlerce çocuk var. Haydi AHBAP!" şeklinde not düştü. Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı da #elayaİlikAranıyor hashtagıyla üyelerini kampanyaya davet etti.
BİZE ULAŞIN