Bursa termal turizmin merkezi olacak

Sıcaksu Tabakhaneler Bölgesi’ni termal turizm merkezine dönüştürecek olan projede sona gelindi. Kamulaştırma süreci tamamlanan 22 dönümlük alan 15 gün sonra ihaleyle satışa sunulacak

Bursa termal turizmin merkezi olacak
Sıcaksu Bölgesi, 90 dereceye ulaşan şifalı suları ile Bursa'nın en değerli merkezi haline geliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 13 yıldır Bursa'nın gündeminde olan Sıcaksu Tabakhaler Bölgesi'ndeki alanın yüzde 75'inin mülkiyetini Büyükşehir olarak aldıklarını ve 20 Haziran'da yapılacak ihale ile birinci etap olan 22 dönümlük alanda dönüşümü hemen başlatacaklarını söyledi.

90 DERECELİK SICAK SU
Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, Soğanlı, Alemdar, Gaziakdemir, Sırameşeler, Çekirge, Çarşamba ve Altıparmak'a kadar uzanan bölgeyi etkileyen tabakhanelerdeki dönüşümün 13 yıldır Bursa'nın gündeminde olduğunu hatırlattı.
Şehrin dışında olan tabakhanelerin zamanla şehrin tam kalbinde kaldığını ve kent hayatına büyük rahatsızlık vermeye başladığını dile getiren Başkan Altepe, "Buradaki 135 deri fabrikası tahliye ettik. Fabrikalar Badırga'daki Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınmıştı. Düne kadar deri temizliğinde kullanılan 90 derece sıcaklıktaki termal suların sağlık turizminde kullanılabileceği, turistik tesislerin yapılabileceği güzel bir alan burası" dedi.

20 HAZİRAN'DA SATIŞA ÇIKACAK
Çalışmaların tek elden yürütülmesi için tüm hissedarları belediyeye çağırıp yetki istediklerini kaydeden Başkan Altepe, "Yetkiyi veren verdi, büyük çoğunluğu ise kamulaştırma istedi. Kamulaştırmaların da yüzde 75'ini tamamlandık. Son kalan kısımların da mahkemeleri itiyor artık. 22 dönümlük önemli bir alanı satışa çıkarıyoruz. İhalesi 20 Haziran'da gerçekleşecek. İhale herkese açık, tüm yatırımcıları bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN