Bursaspor’da yeni kadro şekillenmeye başladı

Sercan Yıldırım’ın gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Emre Taşdemir talip çıkarsa yollanacak. Başkan Ali Ay, Harun Tekin ile Mert Günok’u aynı anda takımda istemiyor

Bursaspor’da yeni kadro şekillenmeye başladı
Bursaspor'da yeni sezon çalışmaları start aldı. Takımın başına teknik direktör olarak Robert Prosinecki'yi getirmeyi planlayan Başkan Ali Ay'ın yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda yabancı birkaç çalıştırıcının daha ismini gündeminde tuttuğu belirtildi. Yeşil beyazlılarda en çok merak edilen konulardan biri de kalacak ve gidecek oyuncuların kimler olacağı. Yeterli performansı gösterememesinin yanında sezon içersinde maddi anlamda da birçok kez sıkıntı çıkaran Sercan Yıldırım'ın gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca sakatlığı nedeniyle bu sezon fazla şans bulamayan Emre Taşdemir'in de talibi çıkarsa yollar ayrılacak. Başkan Ali Ay'ın kaleciler Harun Tekin ve Mert Günok ikilisini de aynı anda takımda istemediği belirtildi. Bu doğrultuda maliyeti yüksek olan Mert Günok'tan takım bulması istenecek.

STANCU KALACAK
Sözleşmesi biten Del Valle Bursaspor'la yollarını ayırırken, Deniz Yılmaz için isteyen kulüplerden bir miktar bonservis ücreti talep edilecek. Geçen sezon devre arasında gelen ve katkı sağlamayan Boban Jovic'e soğuk bakan Başkan Ali Ay'ın yabancı başka bir forvet alınsa dahi Bogdan Stancu'nun takımda kalmasını istediği belirtildi. Başkan Ay'ın Şamil için gelecek teknik adamın kararını uygulayacağı öğrenildi. Fakat kalması yönünde bir karar çıkarsa tecrübeli futbolcudan indirim talep edilecek.

GENÇLERE YOL GÖRÜNDÜ
Başkanın genç oyuncularla ilgili de karar aşamasında olduğu bildirildi. Bu sezon özellikle son haftalarda kendisine verilen şansı iyi kullanamayan Kubilay Kanatsızkuş'un kendini geliştirmesi için farklı bir takıma kiralık olarak gönderilmesinin gündemde olduğu belirtildi. Mert Örnek ve Furkan Soyalp gibi isimler ise kadroda düşünülmüyor. Bu arada yeni sezon kampına geçen sezon U-21 takımında forma giyen yabancı oyuncuların da katılacağı belirtildi. Bu isimlerle ilgili son karar kampın ardından verilecek.
BİZE ULAŞIN