Öğrenciler hayata hazırlanıyor

İnegöllü öğrencilerin el becerilerini geliştirmesi amacıyla 3 okulda, teknoloji geliştirme sınıfları kuruldu. Minyatür makinelerde çalışan öğrenciler, kendilerini geliştirme imkanı buldu

Öğrenciler hayata hazırlanıyor
Bursa'da faaliyet gösteren iki firmanın sahipleri tarafından Gazipaşa Ortaokulu, Erdem Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu ile Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu'nda teknoloji geliştirme sınıfları kuruldu. Mikro makinelerle donatılan sınıflarda öğrenciler el becerilerini geliştirerek, hayata hazırlanıyor. 3 boyutlu alanda bilgisayarda ürettikleri projelerin birebir çıktısını alan öğrenciler, ahşap atölyelerde projelerini işliyor.

TÜRKİYE'DE İLK UYGULAMA
Gazipaşa Ortaokulu'nda düzenlenen teknoloji geliştirme sınıfının açılışında konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, çalışmanın Türkiye'de ilk olduğunu aktardı. Teknoloji Geliştirme Sınıfının 3 okulda birden açıldığını belirten Milletvekili Şahin, "Çocuklarımız teknoloji geliştirme sınıflarında yeteneklerini ön plana çıkaracakları bir takım faaliyetlerde bulunacaklar. Bu imkân her yere tanınmıyor. İnegöl'de şuanda 3 ortaokulumuzda faaliyette ve Türkiye'de bir ilk. Öğrencilerimiz bu sınıflarda mikro torna tezgâhları, mikro testereler, mikro matkaplar ve 3 boyutlu yazıcı ile çalışıyorlar. Büyüdükçe bunların daha büyüklerini görerek gerçek işleri uygulamaya alacaklar" dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican ise "Bu projeyi bize kazandıran herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz hem mühendislik bilgilerini ön plana çıkarıyorlar hem de mesleğe yönelik kendilerini geliştirmiş oluyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN