Şehitler anıtla ölümsüzleşti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, FETÖ’nün hain darbe girişimine canlarını siper ederek karşı duran şehitlerin isimlerini yaptırdığı ‘15 Temmuz Şehitleri Anıtı’ ile ölümsüzleştirdi

Şehitler anıtla ölümsüzleşti
Bursa ekonomisinin çatı kuruluşu BTSO, Türkiye'nin demokrasi tarihine geçen bir direnişin sergilendiği 15 Temmuz gecesinde şehit düşen kahramanın isimlerini 107 ton ağırlığındaki bir anıtla yaşatacak.

İSİMLERİ TEK TEK YAZILDI
15 Temmuz Şehitleri Mesleki Eğitim Külliyesi'nde yapılan anıt, Bursa Valisi İzzettin Küçük, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Meclis Başkanı Remzi Topuk tarafından incelendi. Vali İzzettin Küçük, anıt hakkında Başkan Burkay'dan bilgi aldı. Ardından Vali Küçük, Başkan Burkay ve Meclis Başkanı Topuk, '15 Temmuz Şehitler Anıtı'na şehitlerin isimlerini yazdı. BTSO Başkanı İbrahim Burkay, "Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak ve isimlerini ölümsüzleştirmek hepimizin sorumluluğu. Bizler de BTSO olarak kahraman vatan evlatlarımızın isimlerini ölümsüzleştirmek adına anıtımızı oluşturduk. Anıt için çalışmalarımız sona yaklaştı. Bugün de 249 şehidimizin isimlerini yazdık. 15 Temmuz nasıl tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet inancının eseriyse, 15 Temmuz Şehitler Anıtı da bu ilkeyi yansıtacak şekilde tek bir özel mermer bloktan yapıldı" dedi.
BİZE ULAŞIN