Bursalı bürokratlar iftarda buluştu

Ankara’da görev yapan üst düzey Bursalı bürokratlar ve aileleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Bursa Derneği eliyle verdiği iftar yemeğinde bir araya geldi

Bursalı bürokratlar iftarda buluştu
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nce satın alınan ve restorasyon çalışmasının ardından harabe görüntüden kurtarılıp ihtişamlı görüntüye bürünen Bursa Evi, başkentteki ayrıcalıklı buluşmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 2013 yılında hizmete açılan ve bugüne kadar Ankara'da görev yapan 50 bine yakın bürokratın yanı sıra Bursa milletvekillerinin de toplantılar yaptığı Bursa Evi, düzenlenen iftar yemeğinde yine Bursa protokolünü ağırladı.

'ANKARA'DA BÜYÜK GÜCÜMÜZ VAR'
Türkiye'nin lokomotif şehrinin Bursa olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Binlerce bürokratımız Başkentte görev yapıyor. Görüyoruz ki Ankara'da büyük gücümüz var. İstiyoruz ki var olan birlikteliğimizi sıklaştıralım ve Bursa için vefa borcumuzu yerine getirelim. Bunun için hep birlikte adımlar atalım" dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında, "Daha sağlıklı bir toplum için şu aşamada birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız var. Yarınlarımızı 80 milyon olarak birlikte şekillendirecek ve geleceğe taşıyacağız. İftar sofraları bu anlamda ortak değerimiz ve buluşma noktalarımız. Bu nedenle bizleri bu güzel akşamda buraya taşıyan Başkan Altepe'ye teşekkür ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN