Yardımda Bursa farkı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Bursa iş dünyasının yurt içinde ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine sosyal destek sağladığını söyledi

Yardımda Bursa farkı
Bursa'da 22 yıldan bu yana faaliyetini sürdüren Gönüllü Kuruluşlar Platformu'nun 264'ncü aylık toplantısı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bursa iş dünyası uzun yıllardır düzenlenen yardım kampanyalarında da farkını gösterdi. Altıparmak Temsilcilik Binası'nda düzenlenen toplantı ve iftar programında konuşan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, iyilikte yarışan 80'i aşkın sivil toplum kuruluşunun bir bütün olarak hareket ettiği platformun üyelerine hayata geçirdiği projelerden dolayı teşekkür etti.

İMAM HATİP LİSESİ MÜJDESİ
Manevi iklimin hâkim olduğu ramazan ayında BTSO öncülüğünde kurulan iftar sofralarıyla son 5 yılda 300 bine yakın Bursalı'nın aynı masa etrafında orucunu açtığını ifade eden Burkay, Bursa iş dünyasının aşevi projesinin yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında tüm ihtiyaç sahiplerine sağladığı desteklerle sosyal duyarlılığın en güzel örneklerini verdiğini belirtti. Burkay, eğitimde de kalite çıtasını yükseltmek amacıyla önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek "Önümüzdeki aylarda TOBB öncülüğünde Bursa'mıza çok güzel bir imam hatip lisesi kazandıracağız. Burs desteklerimizle başarılı öğrencilerimizin de hep yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi.

40 TIR'LIK YARDIM MALZEMESİ
Bursa iş dünyasının yardım organizasyonlarına karşı sergilediği duyarlılığın Türkiye'ye örnek olduğunu belirten Burkay, "Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yaklaşık 40 TIR'lık yardım malzemesini birkaç gün içerisinde organize ederek, Suriyeli kardeşlerimize göndermiştik. Kasım ayında, savaş ve yoklukla birlikte zorlu kış şartlarıyla da mücadele eden Bayır Bucak Türkmenlerimiz için giysi yardımında bulunduk. Suriyeli kardeşlerimizin yanında yer aldı. Düzenlediğimiz meslek kurslarıyla da onlara kendi ayakları üzerinde durmaları için fırsatlar sunduk" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN