Evsel atıkları sanat eserine dönüştürdüler

Evsel atıkları sanat eserine dönüştürdüler
Osmangazi'de açılan bilgi evleri sayesinde kadınlar sanatla buluşuyor. Toplanan evsel atıklar maharetli kadınların ellerinde birer sanat eserine dönüşüyor. Osmangazi Belediyesi tarafından Mehmet Akif Mahallesi'nde açılan Bilgi Evi bünyesindeki evsel her türlü atığın değerlendirildiği kursta, kadınlar gündelik eşyadan çeşitli sanat eserine kadar pek çok çalışma üretiyor. Evsel atıklardan sanat eserleri yaptıklarının altını çizen kurs eğitmeni Selime Dinç, "Kursiyerlerimiz, ortaya çıkardıkları ürünleri günlük hayatlarında kullanabilecekler. Süs eşyasından elbiseye, çantadan tokaya pek çok ev eşyası ve giyime kadar her şeyi yeniden dönüştürüyoruz" dedi.

ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE GELİYORLAR
Vatandaşın ihtiyaçlarına cevap veren bir hizmet binasına sahip olduklarını belirten kurs eğitmeni Selime Dinç, "Mahalle arasında olan bu bilgi evi, tam olarak ihtiyaca binaen yapılmış. Kadınlar, gönül rahatlığıyla geliyor. Çocuklarını evde bırakamayan veya bırakmak istemeyenler de geliyor. Çocukları da satranç öğreniyor. Çocuklar için de bir alan oluşturulmuş ve herkes gayet mutlu" dedi. Temel eğitimin alındığı ve toplamda 2 ay süren eğitimlerin ilkini tamamlamak üzere olan kursiyerler, eylül döneminde de tam kadro devam etmek istediklerini söyledi.

"SOSYLALLEŞME İMKÂNI BULUYORUZ"
Evli ve 3 çocuk annesi 38 yaşındaki kursiyer Safiye Vural, "Dışarıda vakit kaybedeceğime burada en azından sosyalleşmek, ruh sağlığımız için bizlere çok iyi geliyor. Sosyalleşmek ve verimli iş üretmek adına burayı tercih ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN