Kaliteli Yaşam Merkezi’nin ihalesi yapıldı

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya değer katacak 16 vizyon projesi arasında yer alan Kaliteli Yaşam Merkezi’nin ihalesi gerçekleştirildi. Kampus şeklinde inşa edilecek yaşam merkezinin 450 günde tamamlanması hedefleniyor

Kaliteli Yaşam Merkezi’nin ihalesi yapıldı
Büyüklüğü ve fonksiyonelliği ile Türkiye'de bir ilk olacak olan Kaliteli Yaşam Merkezi, Demirtaş Mahallesi'nde 14 bin 163 metrekare alan üzerinde bir kampüs şeklinde inşa edilecek. Projede, yaşlıların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek 200 yatak kapasiteli modern ve konforlu huzurevi yer alacak. Aynı zamanda Alzheimer hastaları için günlük bakım ve destek merkezi bulunacak. Bahçesi, peyzajı ve tüm çevre düzenlemeleri yaşlılar ile engellilerin rahat hareket edeceği şekilde tasarlanan merkezin bir bölümü de, zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlara günlük bakım ve destek hizmeti verecek.

'TÜRKİYE'DE İLK OLACAK'
Osmangazi Belediyesi olarak klasik belediyecilik faaliyetlerinin dışında sosyal sorumluluk konusunda da vatandaşlara hizmet verdiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kaliteli Yaşam Merkezi'nin her anlamda Türkiye'de bir ilk olacağını söyledi. Yaşam Merkezi'nin sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini yansıttığını kaydeden Başkan Dündar, "Her yaştan ve her kesimden insanımızın hayatını kolaylaştırabilmek için sayısız proje hayata geçiriyoruz. Kaliteli Yaşam Merkezi'miz de en önemli projelerimizden biri. İçerisinde 200 yatak kapasiteli huzurevinin yer aldığı merkezde, alzheimer hastaları için gündüz bakımevi, zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza günlük bakım hizmeti verilecek. Huzurevinde kadınerkek odaları olacak. Vatandaş talepleri analiz edilerek, şehrimizin en çok ihtiyacı olan tek kişilik ve çift kişilik odalardan oluşturulması sağlanacaktır. İlçemizde huzurevlerine yerleşmek üzere sıra bekleyen tüm yaşlılara hizmet vereceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN