Osmangazi kendi proje yöneticilerini yetiştiriyor

Osmangazi Belediyesi, ‘Proje Yöneticisi Yetiştirme Programı’ kapsamında 16 kişiden oluşan belediye çalışanlarına eğitim verdi

Osmangazi kendi proje yöneticilerini yetiştiriyor
Strateji Geliştirme Birimi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde, proje bazlı çalışma kültürünü oluşturmak amaçlanıyor. Fen İşleri Müdürlüğü'nden 4, Plan Proje Müdürlüğü'nden 4, Park Bahçeler Müdürlüğü'nden 2, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden 2, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü'nden birer personel olmak üzere toplamda 16 personele eğitim verildi. Tüm gün süren eğitimler 1 haftada tamamlanırken, katılımcılar mesleki yeterliliklerine göre seçildi.

BELEDİYEDE SİSTEMATİK YÖNTEM
Sistematik, planlı ve programlı yol almak adına önemli bir çalışma başlattıklarını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Programın çok fayda sağlayacağı kanaatindeyiz. Kamuya sunulacak hizmetlerin kalitesini arttırmaya yönelik bir çalışma olacak. Raporlama yapmak için veri elde etmek gerekiyor. Veri elde etmek için de plan ve hedef dahilinde çalışmak gerekiyor. Belediyecilik faaliyetlerini daha sistematik ve daha modern şartlarda gerçekleştirebilmek adına önem arz ediyor. İşlerin klasik ve eski yöntemlerle değil de proje odaklı sistematik bir yöntemle yürütmeyi planlıyoruz. Bu anlamda da eğitimler, çalışmaları yürütecek personelin biraz daha perspektifini genişleterek işe bakmalarını sağlayacaktır" diye konuştu.

PMI METODOLOJİSİ ÖĞRETİLİYOR
Programın yaklaşık 3 yıldır yapılan planlamalar sonucunda gerçekleşen bir eğitim çalışması olduğunu belirten Başkan Mustafa Dündar, "Şimdi bu plan programı yürütecek olan insan kaynağına yatırım yapılıyor. Osmangazi Belediyesi, bundan sonra daha profesyonel bir şekilde proje yönetimi yapacak. İstenilen zamanda, istenilen kaynakla, istenilen hedefe ulaşılacak. Bütün dünyada kullanılan bir metodoloji olan PMI proje yönetimi metodolojisini uygulayacağız. Uzun vadede belediyeye yapılmış ciddi bir yatırım olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN