Osmangazi’de ramazan bir başka güzel

Ziraat Parkı’nda kurulan Ramazan Sokağı ile geleneksel ramazan etkinliklerini günümüze taşıyan Osmangazi Belediyesi, ilçenin çeşitli yerlerinde kurduğu iftar sofraları ve erzak yardımları ile de on binlerce vatandaşa ulaşıyor

Osmangazi’de ramazan bir başka güzel
11 ayın sultanı ramazan ayı boyunca Karaman Mahallesi Ziraat Parkı'nda kurulan Ramazan Sokağı ile vatandaşlara unutulmaya yüz tutmuş ramazan etkinliklerini yeniden yaşatan Osmangazi Belediyesi, verdiği iftar yemekleri ve erzak yardımları ile ramazanın manevi zenginliğini sofralara taşıyor. Hacivat Karagöz Orta Oyunu, Fasıl ve illüzyon gösterileri ile ramazan akşamlarının renklendiği Ramazan Sokağı'nda, ünlü sanatçıların katılımıyla ilahi dinletileri de yapılıyor.

SOMUNCU BABA'DA EKMEK VE ÇORBA İKRAMI
Manevi iklimin en yoğun yaşandığı ramazan ayı boyunca Eskici Mehmed Dede Aşevi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi, Soğanlı Kültür Merkezi ve Sakarya Kimsesizler Evi'nde kurulan iftar sofraları ile her gün yaklaşık 2 bin kişiye iftar veren Osmangazi Belediyesi, ayrıca Somuncu Baba Evi'nde de her gün Somuncu Baba'nın manevi ruhuna uygun şekilde somun ekmek ve çorba ikramı yapıyor.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ERZAK YARDIMI
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, her yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan ayı süresince gerçekleştirdikleri sosyal ve kültürel projelerle vatandaşlarla iç içe olduklarını ifade ederek, "Bu yıl ihtiyaç sahibi 10 bin vatandaşımıza erzak yardımında bulunacağız. Eskici Mehmed Dede Aşevi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi, Soğanlı Kültür Merkezi ve Sakarya Kimsesizler Evi'nde her gün ortalama 2 bin kişiye iftar veriyoruz. Somuncu Baba Fırını'nda üretilen ekmekler her gün 7 bin 500 vatandaşımıza dağıtılıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN