Gemlik’e termal tesis müjdesi

Bursa’da son 3 yılda yaklaşık 210 milyon TL’lik yatırımın yapıldığı Gemlik, Büyükşehir Belediyesi ile büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Başkan Altepe, Gemlik’te bir termal tesis yapılacağının da müjdesini verdi

Gemlik’e termal tesis müjdesi
Kırsal kalkınma yatırımlarını 17 ilçede hızlı bir şekilde yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik sahil düzenlemesi başta olmak üzere, altyapı ve üst yapı çalışmalarıyla birlikte meydan projesi de dahil, onlarca projeyi Gemlik'e kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Gemlik İskele Meydanında düzenlenen iftar yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gemlik'e yakışır bir termal tesisin de temellerinin atılacağını söyledi.

DAHA ÇAĞDAŞ BİR GEMLİK
Bursa'nın yaşam kalitesinin sürekli yükseldiğine değinen Başkan Altepe, "Gemlik'te büyük bir yatırım hamlesi başladı. Gemlik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi elbirliğiyle, Gemlik'te bugüne kadar söylenip yapılamayanları birer birer yerine getiriyoruz. Gemlik'in altyapısı, üstyapısı, kent merkezi ile gerçek anlamda çağdaş bir Gemlik'e ulaşıyoruz" dedi. Altepe, ilçede yapılan yatırımları da anlatarak, sağlıklı içme suyundan yağmur suyu hatlarına kadar tüm altyapı yatırımlarının gerçekleştirildiğini ve bu konuda büyük mesafe alındığını kaydetti.

BÜYÜKŞEHİR GEMLİK'İN YANINDA
Başkan Altepe, sahillerin ve denizlerin temizliğinden ilçenin kırsalına ve yollarına kadar her alanda çalışıldığını işaret ederek, "Gemlik'in 4 kilometrelik sahil şeridi baştan başa düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Gemlik'in gerçek anlamda bir sahil şehri olduğu ortaya çıktı. Gemlik'e yakışır bir termal tesisinin de temeli atılacak. Meydan, park ve yeşil alanlarda tüm çevre yatırımlarına kadar Gemlik'te ne sıkıntı varsa, Gemlik Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi orada. Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'in yanında. Sadece son 3 yılda ilçeye yapılan yatırım 200 Milyon TL'yi aştı, Daha yapacak çok işimiz var" dedi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da Büyükşehir Belediyesi'nin Gemlik'e büyük katkıları olduğunu belirterek Başkan Altepe'ye teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN