Orhaneli’nde yatırım bereketi

Orhaneli’nde iftarda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Altepe, kırsalda yapılan yatırımların süreceğini ve ilçelerin Büyükşehir ile birlikte gelişip kalkınacağını söyledi

Orhaneli’nde yatırım bereketi
Ramazan ayında ilçelerde iftar yapma geleneğini sürdüren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orhaneli'nde gerçekleştirilen iftar programına katıldı. İlçede yoğun katılım sağlanan iftarda, orucunu vatandaşlarla birlikte açan Başkan Altepe, ramazan ayının değerine dikkati çekerek, Bursalı iş adamlarının da desteğiyle ramazanın güzelliklerinin sınırları aştığını, diğer ülkelerde de iftar sofralarının kurulduğunu söyledi. Bursa'nın yerli üretimden kırsal kalkınmaya kadar her alanda geliştiğini anlatan Başkan Altepe, "Bursa'da tarımda, ticarette, turizmde, sanayide her türlü hamleyi yapıyoruz. Bursa artık yerel deyince Türkiye'de 1'inci sırada. Bursa'da yapılan çalışmalar boşa gitmiyor. Bursa için gurur duyuyoruz, değerlere sahip çıkıyoruz. İlçelerin her alanda gelişmesi ve kalkınması için hizmetlerimize devam ediyoruz" dedi.

SADECE YOLA 31 MİLYON TL
Büyükşehir'in yatırımlarının hızla sürdüğüne işaret eden Başkan Altepe, "Bugüne kadar sadece Orhaneli'ne yaptığımız yol yatırımı 31 milyon TL ve altyapı yatırımımız 55 milyon TL, fen işleri, tarihi eserler ve diğerleriyle birlikte tam 105 milyon TL'ye ulaştı. İşte bu ancak Büyükşehir ile birlikte oluyor. İlçe belediyesi ile 100 yıl geçse bu faaliyetlerin yapılması zor. Her köşede çalışmalar sürüyor. Orhaneli bereketli bir ilçemiz" dedi.

ORHANELİ GÖÇ VERMEYECEK
Büyükşehir Belediyesi'nin Orhaneli'ne her alanda faaliyet gösterdiğini kaydeden Başkan Altepe, "Orhaneli'nin gelişmesi ve bölgenin daha da kalkınması için çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan işler ortada. Büyükşehir ve Orhaneli belediyeleri birlikte Orhaneli'ni geleceğe taşıyacağız. Bugüne kadar yapılamayanlar inşallah bir bir yapılacak. Daha fazla üretip daha fazla kazanacağız ve inşallah Orhaneli göç vermeyecek. Bizler elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi. Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da ilçede kırsal turizmin kalkınması için çalışmaların sürdüğünü belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nin Orhaneli'n katkıları nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti.
BİZE ULAŞIN