Bursa’dan Batman’a gönül köprüsü

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gönül Köprüsü projesi kapsamında kardeş şehir Batman’a bir TIR dolusu bayram hediyesi gönderdi. Kente 20 milyonluk yatırım yapılacağını da belirten Başkan Altepe, “Amacımız bölgeye hem sosyal, hem ekonomik anlamda katkı sağlamak” dedi

Bursa’dan Batman’a gönül köprüsü
AK Parti Genel Merkezi tarafından terörden en fazla etkilenen 9 ile destek sağlanması ve doğu ile batı illeri arasındaki kardeşliğin güçlendirilmesi amacıyla geçen yıl başlattığı Gönül Köprüsü projesi kapsamında Bursa ile Batman ile kardeş şehir oldu. İki il arasında kurulan gönül köprüsü, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Batman'ın Beşiri Belediyesi'ne midibüs gönderilmesi, ihtiyaç sahiplerine yardım malzemeleri ulaştırılması, park ve sosyal donatı alanlarının inşasıyla kısa sürede oldukça güçlendi. Son olarak içinde gıda, çocuklara yönelik giyecek ve oyuncakların bulunduğu 1 TIR yardım malzemes, geçen hafta içinde bayram hediyesi olarak Batman'a gönderildi.

KARDEŞLİK İFTARI
Proje kapsamında düzenlenen iftar yemeğine katılmak içi Batman'a giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi. Başkan Altepe, karşılıklı görüş alışverişleri ve bölge halkının taleplerinin tespitiyle geçen görüşmelerin ardından da TP Kristal Park'ta düzenlenen iftar programına katıldı. Orucunu Batmanlılarla birlikte açan Altepe yemeğin ardından yaptığı konuşmada, "Bugün kardeş ve dost Batman'dayız. Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ükemizde güzel rüzgarlar esiyor. Türkiye'miz hızlı bir şekilde gelişiyor, büyüyor. Her ne kadar düşmanlarımız Türkiye'yi engellenmek için içte ve dışta provokasyonlar yapsa da, biz mesafe kat ediyoruz. Özellikle bu yılın ilk 6 ayında yüzde 5 büyüme de Türkiye'nin yoluna devam ettiğini gösteriyor" dedi.

BİRLİK İÇİNDE YÜRÜYECEĞİZ
En çok doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsünün kurulmasına ihtiyaç duyulduğunu anlatan Altepe, "Bugünler en çok dostluğa, kardeşliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız olduğu günler. Daha öncede Batman'a iki defa geldim. Biz bu yakınlaştırmayı artırmak istiyoruz. Ülkenin her köşesinde aynı anda gelişmeler olsun, üretimler artsın ve ülkemiz bir refah ülkesi olsun istiyoruz. Birlik ve beraberlik içinde geleceğe yürüyelim. Tüm dünya mazlumları ve Müslümanların gözü Türkiye'de. Türkiye güçlü olsun, Türkiye lider ülke olsun ve dünya barışına katkı sağlasın. Onun için hepimize çok görev düşüyor" diye konuştu.

20 MİLYONLUK YATIRIM
Bölgenin en çok ekonomik anlamda gelişmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Altepe, "Şu anda Batman'ın merkezinde, Gercüş ve Beşiri ilçeleri ile diğer bölgelerde birçok projelerimiz var. Geçtiğimiz haftalarda burada yaklaşık 20 milyona TL'ye yakın yatırımın ihalesini yaptık. Projeler, daha çok spor alanları, parklar, meydanlar ve cephe düzenlemeleri üzerine. Amacımız bölgeye hem sosyal, hem de ekonomik anlamda katkı sağlamak. Bölgenin üretir hale gelmesi için üreten kentlerle iş birliklerinin artması gerekiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN