Gölecik Barajı 2020’de açılacak

Gölecik Barajı 2020’de açılacak

Gölecik Barajı Proje Müdürü Mustafa Bilgiç, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Karacabey’de inşa edilen Gölecik Barajı’nın 2020’de faaliyete geçeceğini söyledi

  • Marmara
  • Cumartesi 16.07.2017
Çalışmaları devam eden Gölecik Barajı'nın bir an önce tamamlanması için çaba sarf ettiklerini ifade eden DSİ 1'nci Bölge Müdürü Hayati Çelenk, "Bölge Müdürlüğümüz sınırları içerisinde inşaatı devam eden Gölecik Barajında incelemeler yaptık. Barajımız 92 metre yüksekliğinde. 45 bin dekar arazinin sulanacağı ve içme suyu amaçlı bir baraj olacak. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi. İnşaatın son durumu hakkında bilgiler veren Gölecik Barajı Proje Müdürü Mustafa Bilgiç yaptığı açıklamada barajın 2020 yılında faaliyete geçeceğini söyledi.

'KADEMELİ YÜKSELECEK'
Bilgiç, "Bu yılın başında inşaatımıza başladık. Hızlı bir şekilde yapımına devam ediyoruz. 2 ay içinde baraj gövdesinin beton faaliyetine başlamış olacağız. Daha sonra barajımız kademe kademe yükselecek. En geç 2020 yılının Nisan ayında bitirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

'50 YILLIK ÖZLEM SON BULACAK'
Gölecik Barajı'nın Karacabeylilerin 50 yıllık bir özlemi olduğunu kaydeden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan "İlçemiz, yıllardır hepimizin hayallerini süsleyen büyük gerdanlığına nihayet kavuşuyor. İlçemiz çeşmelerinden en az 50 yıl süre ile sağlıklı içme suyu akacak. Baraj, 40 bin dönümlük bir araziyi de sulu tarıma kavuşturacak. Bakanımız Veysel Eroğlu'na tüm Karacabeyliler adına teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN