Hainlere değil, millete hizmet

Bursa’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ’nün güdümünde olduğu için el konularak Bursa Kamu Hastaneleri Birliği’ne devredilen iki özel hastane, bir yılda toplam 700 bin kişiye hizmet verdi. Yaklaşık 100 milyon TL’lik hizmet bedeli milletin cebine kaldı

Hainlere değil, millete hizmet
Hain kalkışma sonrası Kamu Hastaneler Birliğine devri yapılan ve isimleri değiştirilerek Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi Ek Binası ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Nilüfer Ek Binası olarak hizmet veren iki hastane, kamu hastanelerinin yükünü hafifletirken, başarılı ameliyatlarla da adını duyurmaya başladı. Devredilmesinin üzerinden bir yıl geçen Bursa Devlet Hastanesi Osmangazi Ek Binasında acil servis hizmetleri de dâhil 369 bin 453 poliklinik muayenesi olurken, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Nilüfer ek binasında 291 Bin 600 poliklinik muayenesi gerçekleşti.

700 BİN KİŞİYE HİZMET
26 farklı poliklinikle hizmet verilen her iki hastanede yaklaşık 4 Bin 500 ameliyat ve 7 Bin 500 hastanın yatarak tedavisinin gerçekleştirildiğini belirten Bursa Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Dr. Rüstem Aşkın, "Yaklaşık 100 Milyon liralık bir hizmet üretimi gerçekleştirdik. Yani bu hastaneler bize devredilmeseydi, bu kadar nakit akışı terör örgütü üzerine aktarılacaktı ki bunu Türkiye genelinde düşünürsek hainlerin sağlık sektörü üzerinden ne kadar ciddi bir kaynak sağladıklarını hesap edebiliriz. O kaynak akışını, yine milletin parasını millete döndürme vazifesini icra ettiğimiz için de mutluyuz. İnşallah bu hizmetimiz bu ve diğer hastanelerimizde artarak devam edecektir. Vatanı için, değerlerimiz için, toprağa düşen şehitlerimizi ve ihaneti asla unutmayacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN