Atatürk’ün hatırasına CHP işkencesi

Atatürk’ün hatırasına CHP işkencesi

CHP’li Yalova Belediyesi, Atatürk’ün ağaç kesilmesin diye taşıttığı Yürüyen Köşk’ün bahçesinde ağaç dallarını kesti

Yalova'da tarihi çınarları yol yapmak için katleden CHP'li Yalova Belediyesi, şimdi de Yürüyen Köşk'ün bahçesindeki ağaçlara gözünü dikti. Atatürk'ün "Dal kesilmeyecek köşk yürüyecek" diyerek kızakla 5 metre öteye taşıttığı Yürüyen Köşk'ün bahçesindeki ağaçların dalları 'kafeterya çatısına değiyor' diye kesildi.

SKANDALLARI BİTMİYOR
CHP'li Yalova Belediyesi'nin 'skandal' icraatları bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz yıllarda Atatürk'ün Yalova'da diktiği 189 ağaç ile şehrin girişindeki tarihi çınar ağaçlarını kesen Yalova Belediyesi, bir süre önce ise hayvan barınağındaki köpekleri katletmesiyle gündeme geldi. Yalova Belediyesi şimdi yeni bir skandala daha imza attı. Tepki çeken olay, Atatürk'ün bundan 87 yıl önce bir çınar ağacının dallarına zarar vermemek için taşıttığı Yürüyen Köşk'ün bahçesine gerçekleşti. Yalova Belediyesi bir süre önce köşkün bahçesine bir kafeterya inşa etti. Köşkün önünü kapatan kafeterya, vatandaşların tepkisini çekti. Sosyal medyada yüzlerce kişi bunun Atatürk'ün hatırasına saygısızlık olduğuna ilişkin paylaşımlar yaptı. Tepkiye rağmen belediye kafeteryadan vazgeçmedi.

DEĞMESİN DİYE KESTİLER
Köşk bahçesinde localı bir kafeterya yapımına izin vererek ziyaretçileri burada ağırlamayı planlayan Yalova Belediyesi, şimdi ise tepki çeken o kafeterya için bir skandala imza attı. Atatürk'ün tek bir dalının bile kesilmesine müsaade etmediği Yürüyen Köşkün bahçesindeki ağaçların dalları, 'kafeteryanın çatısına değmesin' diye kesildi.


Köşkü ziyaret için gelen vatandaşlar, ağaç dallarının kesilmesine tepki gösterdi.

ATATÜRK'ÜN CHP'Sİ BU OLAMAZ
Kesim işlemlerinin yapıldığı sırada köşke ziyaret için gelen vatandaşlar, yaşanan duruma büyük tepki gösterdi. Ağaç dallarının kesilmesini cep telefonlarıyla çeken vatandaşlar, fotoğrafları sosyal medya hesaplarında paylaştı. Atatürk'ün tek bir dalına bile kıyamadığı ağaç dallarını gözünü kırpmadan kestiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'a ateş püsküren vatandaşlar, "Atatürk'ün CHP'si bu olamaz. Yapılan çok büyük bir saygısızlıktır" diyerek tepkilerini dile getirdi.

'DAL KESİLMEYECEK KÖŞK YÜRÜYECEK'
Atatürk'ün, 'Dal kesilmeyecek, köşk yürüyecek' talimatıyla 4,8 metre kaydırılmasının ardından 'Yürüyen Köşk' adıyla anılmaya başlanan ve uzun yıllar Atatürk'e dinlenme ve çalışma mekânı olan köşk, tüm eşyalarla birlikte aslına uygun olarak restore edilmiş ve çevre düzenlemesi de yaptırılarak halkın ziyaretine açılmıştı.
BİZE ULAŞIN