Betondan sanat eserleri

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 16’ncısı sona erdi. Sertifikalarını törenle alan öğrenciler eserlerini de sergiledi

Betondan sanat eserleri
Bu yılki yaz okulu Bursa Çimento ve Bursa Beton'un katkıları ile Bursa'da gerçekleşti. 15 yıldır farklı kentlerde farklı temalarla gerçekleşen yaz okuluna, bu yıl Bursa Çimento Fabrikası ev sahipliği yaptı. Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen 28 son sınıf mimarlık öğrencisi, atık eşyaları betonla karıştırıp kullanıma geri kazandırdı ve bu yaptıkları eserleri Bursa Çimento Genel Merkez Binası'nda gerçekleşen kapanış sergisi ile Bursalıların izlenime sundular. Kestel Kaymakamı Ziya Polat, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Ceo'su İsmail Bulut, Bursa Çimento Yönetim Kurulu Üyesi Nalan Tüzel ve Bursa Çimento Genel Müdürü Osman Nemli düzenlenen sergi ve sertifika töreninde hazır bulundular.

'BİZ DE ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK'
Etkinlikte konuşan Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Ceo'su İsmail Bulut, "Çok keyifli bir çalışma oldu biz de destekleyerek daha da gelişmesini istiyoruz. Mimarlık bir hayal ürünü, 60 yıldır hizmet etmeye ve Türkiye'nin yapı taşı olan çimentoyu daha da ileriye götürmeye çalışıyoruz" dedi. Her yıl düzenlenen bu projede bu sene ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını ifade eden Bursa Çimento Genel Müdürü Nemli, "Bursa Çimento olarak endüstriyel tecrübemiz ile mimari öğrencilerine bilgi ve birikimlerimizi aktarıp tecrübe kazandırmak istedik. Bu sayede biz de çok şey öğrendik" dedi. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sergi sertifika töreni ile son buldu.
BİZE ULAŞIN