Girişimcilik eğitimine yoğun talep

Girişimcilik eğitimine yoğun talep

BTSO Akademi ve GEKAD projesi kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimleri sürüyor. Eğitime şimdiye kadar 450’den fazla kişi katıldı

Türkiye'nin en önemli üretim ve ihracat üslerinden biri olan Bursa'da, iş hayatına atılmak isteyen girişimci sayısında büyük bir artış yaşanıyor. Girişimciler, hayallerindeki işletmeleri açarak, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

7 AYRI EĞİTİM
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın 'Gelecek İçin Kayda Değer' (GEKAD) Projesi kapsamında KOSGEB işbirliğiyle düzenlendiği, 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitim' projesine yönelik 7 ayrı eğitim programı düzenlendi. 3 Haziran'da başlayan eğitimlere yaklaşık 145 girişimci adayı katıldı. KOSGEB'in desteklerinden faydalanmak isteyen girişimciler, tekstil başta olmak üzere organizasyon, hizmet sektörü, tasarım, fotoğrafçılık, yazılım, butik, çini sanatı, dijital baskı, reklamcılık gibi birçok farklı alanda işyeri açmayı hedefliyor. GEKAD çerçevesinde düzenlenen girişimcilik eğitimlerine katılan kadın girişimci adayları, Oda Hizmet Binası'nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur, BTSO olarak her zaman girişimcilerin yanında olduklarını söyledi.

KADINLAR ÖNDE
KOSGEB'in hayali olan girişimcilere yönelik önemli hibe ve kredi destekleri sunduğunu kaydeden Onur, "BTSO Akademi ve GEKAD kapsamında şimdiye kadar düzenlediğimiz girişimcilik eğitimlerinden 450'den fazla aday faydalandı. Hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen girişimcilerimizi keşfetmek, onları ekonomiye kazandırmak istiyoruz. BTSO olarak düzenlediğimiz kurslarımıza da kadın girişimcilerimizin yoğun ilgisi var. Bursa iş dünyası olarak hayallerinin peşinden koşan tüm girişimcilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

EN BÜYÜK HAYALİM
GEKAD kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimlerine katılan Melike Ünal, uzun yıllar optik toptancılık ithalatı yaptığını, Türkiye geneline yabancı marka optik ürünlerin dağıtımı işiyle uğraştığını söyledi. Optik konusunda önemli bir birikiminin olduğunu ifade eden Ünal, yerli bir optik markası oluşturmak istediğini de dile getirdi. 5 yıl içerisinde orta ve üst segment optik üretimi yapabileceği işletme kurmak istediğini vurgulayan Ünal, "Bu konuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu benim en büyük hayalim. Çünkü ithalat her anlamda zor. BTSO'ya ve KOSGEB'e bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederim" dedi.
BİZE ULAŞIN