Rusya ile ticarette yeni sayfa

Rusya ile ticarette yeni sayfa

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Moskova’da 160 kişilik heyetle gerçekleştirdiği ikili iş görüşmeleri, Türkiye ile Rusya arasındaki ticarette yeni bir dönem başlattı

BTSO'nun, Uluslararası Rekabeti Destekleme projesi ile KOSGEB destekli Küresel Fuar Acentesi kapsamında düzenlediği 'Türkiye, Rusya Ev Tekstili, Kumaş, Bebe ve Çocuk Modası Günleri' Rusya'nın başkenti Moskova'da yoğun bir katılımla gerçekleşti. Bugüne kadarki en geniş yurt dışı ikili iş görüşmeleri organizasyonu olarak kayıtlara geçen organizasyonda Bursa'dan 75 firma, açtıkları stantlarla ürünlerini sergileme fırsatı buldu. Rus firmalarının da büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, yüzlerce iş görüşmesi gerçekleştirildi. BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, Ur-Ge ve Küresel Fuar Acentesi projeleri kapsamında en geniş katılımlı etkinliğe imza attıklarını söyledi. Kuş, "Katılımcı arkadaşlarımız buradan gayet memnun ayrılıyor. Geçmişte Rusya ile yaşanan sorunların ardından ticari ilişkilerimiz de ciddi bir kan kaybı yaşamıştık. Bursa iş dünyası olarak düzenlediğimiz organizasyonlarla ilişkilerimizi 1 milyar dolar olarak hedeflediğimiz seviyelere taşımak istiyoruz. Atacağımız ortak adımlar ve düzenleyeceğimiz özel organizasyonlarla ticarette yeni bir dönemin de kapılarını aralamış olduk" dedi.

RUSYA'DAN BURSA'YA İŞBİRLİĞİ TEKLİFİ
Moskova Bölgesi İnovasyon ve Tasarım Bakan Yardımcısı Nadezhda Karisalova, aralarında Moskova Ticaret ve Sanayi Odası yetkililerinin de bulunduğu bir heyetle BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş ve BTSO Meclis üyeleriyle ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği World Trade Center'da bir araya geldi. Karisalova, "Burada çok efektif bir proje yapıldı. Bu tür etkinliklerin daha fazla tekrarlanması lazım" dedi.
BİZE ULAŞIN