Yıldırım Kurban Bayramı’na hazır

Bursa’da vatandaşların kurban ibadetlerini uygun bir şekilde yerine getirebilmesi için çalışmalarını yürüten Yıldırım Belediyesi, kurban pazarları ve kesim yerlerindeki hazırlıklarını tamamladı

Yıldırım Kurban Bayramı’na hazır
Yıldırım Belediyesi, kurban bayramı hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Kurban kesim ve satış alanlarında hem satıcıların hem de vatandaşların güvenli bir ortamda alışveriş yapmaları için yol, su ve elektrik gibi altyapı hizmetleri sorunsuz bir şekilde veriliyor. Kesim alanları etrafındaki yol düzenlemeleri de tamamlanırken, doktor ve veterinerlerin de bulunduğu 170 kişilik uzman personel bayram boyunca hizmet verecek. Kurban Bayramı süresince ilçede kurulan 16 kurban pazar ve kesim yerinde Yıldırım Belediyesi tarafından vatandaşlara 10 ton tuz, 6 bin deri poşeti, 9 bin et poşeti, 31 rulo yer brandası ve 35 Bin şişe su dağıtılacak.

BOĞA TİMLERİ GÖREV BAŞINDA
Yıldırım Belediyesi'nin Kurban Bayramı'nda tüm birimleri ile koordineli bir şekilde çalışacağını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Kurban bayramlarında görmeye alışık olduğumuz hayvanların kaçmasından dolayı yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek adına geçtiğimiz yıllarda başlattığımız 'Boğa Timleri' hazır durumda bulunacak. Ayrıca deri poşeti, et poşeti, naylon branda, tuz, şapka, kurban rehberi, veterinerlik hizmeti ile temizlik için su temininden oluşan farklı hizmetler Yıldırımlılara sunulacak" dedi.

EKİPLER TEYAKKUZDA
Kesim merkezlerinde kötü görüntü ve çevre kirliliğinin yaşanmaması için alınacak tedbirler hakkında da bilgi veren Başkan Edebali, "İlaçlama ekiplerimiz de ilaçlama işlemlerine Kurban Bayramı sonrası da devam edecek. Bunun dışında kesim merkezlerinde görevli temizlik ekipleri de anında müdahale ederek, kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşmasına müsaade etmeyecek. Bu konuda vatandaşlarımızı da duyarlı olmaya davet ediyorum. Ayrıca sahte para konusunda da dikkatli olunmalı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN