İşçi çocuklarına çadır okul

Karacabey’e mevsimlik tarım işçisi olarak gelen vatandaşların çocukları için araziye eğitim ve öğretim amaçlı çadır okulu açıldı

İşçi çocuklarına çadır okul
Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Çadır Okulu'nda, mevsimlik tarım işçileriyle birlikte gelen 41 öğrenci eğitim alıyor. Mevsimlik işçilerin çocuklarına yönelik Çadır Okulu'nda verilecek eğitim için öğretmen Hayati Yarar ve Sümeyye Arıkan görevlendirildi. Öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanıyor. Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin ve Karacabey Halk Eğitim Müdür Vekili Emre Dinçer çadırda eğitim gören çocukları ziyaret etti. Çocuklara hediyeler dağıtan Karacabey Kaymakamı Dr. Yusuf Gökhan Yolcu yaptığı açıklamada, "Burada mevsimlik tarım işçilerimizin çocuklarıyla birlikte Suriye'den gelen sığınmacı çocukların ailelerine yaz okulu oluşturduk. Emeği geçenlere ve eğitim veren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

'ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇTI'
Mevsimlik tarım işçilerine yönelik yaz okulunun büyük bir ihtiyaç olduğuna değinen Karacabey İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Dingin, " Kapsamlı bir çalışma içine girerek, bir yaz okulu planladık. Okulumuza talep çok yoğun oldu. Mevsimlik tarım işçileri çalışırken çocuklarının da burada eğitim alması onları çok sevindirdi. Burada 2 öğretmen, 41 öğrencimiz var. Kayıtlarımız devam ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN