Ak-İzo 2017’ye damga vurdu

Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı Erol 2017 yılsonu hedeflerine ilk altı ayda ulaştıklarını dile getirdi

Ak-İzo 2017’ye damga vurdu
AKTAŞ Holding Yapı Grubu'nda bulunan ve EPDM membran üretiminde lider üretici konumunda olan Ak-İzo, 2017'nin ilk 6 ayında gerçekleştirdiği yüksek performans ve satış grafiğiyle, 2017 yılsonu hedeflerini yılın ilk yarısında yakaladı. Ak-İzo tarafından, DSİ bünyesinde yapılan 3 büyük gölet projesi için sözleşme imzalanarak, toplam 1 milyon metrekarelik 3 büyük göletin yapımına başlandı. Ayrıca, Bursa'nın yanı sıra; TOKİ tarafından Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde inşaatı devam eden toplu konut projelerinin çatı izolasyon uygulamaları da hızla sürdüren Ak-İzo diğer satışlarla birlikte, bu yıl sonunda toplamda, 2 milyon metrekarelik membran satışı yapmayı hedefliyor.

TEMELDEN ÇATIYA CEPHEDEN TERASA
Faaliyet gösterdiği sektörlerde sahip olduğu markalar ile dünya liderleri arasında yer alan, bu alanlarda değişimi yönetmeyi ilke edinen ve 100'den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding'in Yapı Grubu'ndaki Ak-İzo Yalıtım Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. yürüttüğü başarılı çalışma sistemi ve ürün kalitesine verdiği önem sayesinde, sektördeki başarı ivmesini sürdürüyor. Türkiye'nin ilk ve lider EPDM membran üreticisi olan ve temelden çatıya, cepheden teras ve gölet tabanlarına kadar birçok farklı uygulama alanında su yalıtım çözümleri sunarak sektöre bu alanda ciddi katkılar sağlayan Ak-İzo, Lineflex markasıyla 2017 yılının ilk yarısında yakaladığı yüksek satış grafiği ve performansı sayesinde, yılsonu hedeflerini şimdiden yakaladı.

'BAYİ SAYIMIZI İKİYE KATLADIK'
Başarılarının sırrının, AR-GE öncelikli üretim modeline, ürün kalitesine ve teknolojik altyapılarına dayandığını kaydeden Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Sami Erol, şirket olarak temel amaçlarının, Ak-İzo'yu daha ileriye taşımak adına çıkılacak her bir başarı basamağını özenle seçmek ve bu yolda ilerlemek olduğunu belirtti. Artan talepten dolayı, yeni yatırım hedefi içerisinde olduklarını aktaran Erol, "Bu yıl yaptığımız yoğun ziyaret ve tanıtım çalışmalarımız sonuç verdi. Bu kapsamda, geçen yıl 5 olan bayi sayımızı bu yıl 10'a çıkardık" dedi.
BİZE ULAŞIN