Engellilere sürpriz doğum günü

Yıldırım Belediyesi, ilçede yaşayan engellilerin yüzünü sürpriz doğum günü kutlamasıyla güldürüyor. Engelsiz Masa görevlileri, şimdiye kadar bin 120 engellinin evine giderek doğum günü pastası kesti

Engellilere sürpriz doğum günü
Yıldırım Belediyesi, kentte yürütülen saha çalışmaları ve Yıldırım Kaymakamlığı'ndan elde edilen veriler neticesinde tespit edilen ilçedeki 9 bin 211 engellinin doğum günlerini kutlamaya devam ediyor. Belediye bünyesindeki Engelsiz Masa tarafından 6 Mart 2017'de başlatılan proje kapsamında, doğum günü olan engelliler evlerinde ziyaret edilerek, doğum günü pastası kesiliyor. Projede bugüne kadar bin 120 engelliye doğum günü kutlaması yapıldı.

TEBESSÜM ETSİNLER YETER
İlçedeki nüfusun yüzde 13'ünün fiziki dezavantaja sahip olduğunu ve zihinsel dezavantajlı vatandaşlar ile birlikte bu oranın daha da arttığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "İnsan onuruna yakışır yaşam ve şehir sunmak adına çok sayıda projeyi hayata geçirdik, bir o kadarı da yakında hizmete girecek. İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın engelsiz bir hayat sürmesini sağlamak için çalışmak bizlere mutluluk veriyor. Bu doğrultuda başlattığımız çalışma ile engelli vatandaşlarımızın bizler için çok değerli olduğunu hissettirmek adına doğum günlerini 'Engelsiz Masa' çalışanlarımızla kutlayarak yüzlerinde bir parça tebessüm oluşturmak bizleri çok daha mutlu ediyor" dedi.

ÖZEN GÖSTERİYORUZ
Belediye olarak engelleri insanların zihinlerinde oluşturduğu duvarlar olarak gördüklerini kaydeden Edebali, "Engellilerimizin hayata kazandırılması için sosyal projeler geliştirmeye özen gösteriyoruz. Onları dört duvar arasından çıkarıp hayatın vazgeçilmez unsurları olmaları konusunda teşvik ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine tekerlekli sandalye ve akülü sandalye temin ederken, belediye hizmet binası bahçesine ve Barış Manço Kültür Merkezi'ne yerleştirdiğimiz akülü tekerlekli sandalye şarj istasyonları ile engelsiz ulaşım sağlıyoruz. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içinde yer almaları adına faaliyet veren 'Müzik Akademisi' ve 'Engelsiz Mutfak' ile imkan tanındığında ne kadar başarılı çalışmalara imza attıklarını görüyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN