Uyuşturucuyla mücadelede büyük proje

İnsanlık Köyü projesi uyuşturucudan kurtulmak isteyen madde bağımlısı gençlere umut olacak. Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Gençlerimizi bu illetten kurtaracağız” dedi

Uyuşturucuyla mücadelede büyük proje
Bursa Valiliği'nin uyuşturucu bağımlısı olmuş gençlerin topluma kazandırılması ve meslek sahibi olmaları için hayata geçirdiği "İnsanlık Köyü" projesi hızla sürüyor. Köy tarzında dizayn edilen ve içinde çeşitli meslek atölyelerinin kurulduğu İnsanlık Köyü, uyuşturucu madde bağımlısı olmuş ve kurtulmak isteyen gençlere umut olacak. Bursa Valisi İzzettin Küçük, Orhaneli Nalınlar Mahallesi'nde temel amacı bağımlılıkla mücadele olacak ve köy tarzı yaşam biçimi ile dizayn edilen proje çalışmalarını yerinde inceledi.

TÜRKİYE'DE İLK OLACAK
Türkiye'de ilk defa gerçekleşecek olan proje ile 3 büyük köy kurulduğunu belirten Vali Küçük, "Doktorlarımızın, din görevlilerimizin ve sosyal uzmanlar gözetiminde uyuşturucuya bulaşmış yarınlarımızın teminatı gençlerimiz buralarda el sanatlarıyla, tarımla ve daha pek çok uğraşla tedavi görecekler. Projede ilk aşama tamam. ve bağımlıların alımlarına da başlandı. Evladı olan her anne ve baba gibi benimde yüreğimi derinden yaralayan, sokaklarda kendinden geçmiş, ölümün pençesindeki körpecik bedenlerimizi, gençlerimizi uyuşturucu denen bu illetten topyekûn bir mücadele ile kurtaracağız" dedi.
BİZE ULAŞIN