Vasiyetiyle hayat kurtardı

Beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki Hatice Alagöz’ün vasiyeti üzerine bağışlanan karaciğeri, organ bekleyen hastaya bayram hediyesi oldu

Vasiyetiyle hayat kurtardı
Orhangazi ilçesinde yaşayan ve iki hafta önce beyin kanaması nedeniyle Bursa Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne getirilen Hatice Alagöz yapılan tedavilerin ardından yoğun bakım servisine alındı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşen Alagöz'ün organlarının bağışlanmasını vasiyet ettiğini öğrenen Doku ve Nakil ekipleri hemen çalışmalara başladı.

HEMŞİRE KIZI ONAYLADI
Bursa Dörtçelik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde Hematoloji ve Nefroloji Bölümünde Sorumlu Hemşire olarak çalışan kızı Fatma Alagöz ile konuşan Organ Nakli Koordinatörleri, bağış onayının alınmasının ardından Bursa Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi yetkilileri, Bursa Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla Hatice Alagöz'den alınan karaciğeri, yine Bursa'da özel bir hastanede organ bekleyen başka bir hastaya nakletti. Hemşire Fatma Alagöz, annesinin hastalanmadan önce organlarının bağışlanmasını istediğini anlattı.

BAYRAM HEDİYESİ
Alagöz şunları söyledi: "Kendisi gönüllüydü. Ben nefroloji ve hemotoloji kliniğinde hemşire olarak çalışıyorum. O yüzden diğer tarafta hastaların ve yakınlarının organ beklerken neler yaşadığı evde de annemle paylaştığımda annemin böyle bir isteği oldu. Ağabeyim Hasan Alagöz'ün de isteğiyle bayram öncesi bir bayram hediyesi olarak gönül rızasıyla, mutlu bir şekilde bağışladık. Vasiyetini yerine getirmenin sevincini yaşadık" dedi.
BİZE ULAŞIN