11.5 milyarlık yatırım

Bursa Valisi İzzettin Küçük, “Bursa’da kamu yatırımları proje sayısı 674 adet ve değeri 11 milyar 500 milyon TL. Bu yatırımlar ulaşım, sağlık ve eğitim alanında yapılıyor” dedi

11.5 milyarlık yatırım
Bursa Valisi İzzettin Küçük basın mensuplarıyla bir otelde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Ulaşımdan sağlığa, kamu yatırımlarından eğitime kadar birçok konunun ele alındığı toplantıda konuşan Bursa Valisi Küçük, "Bursa'da kamu yatırımları proje sayısı 674 adet ve değeri 11 milyar 500 milyon TL. Bu yatırımlar ulaşım, sağlık ve eğitim alanında yapılıyor. Bu seneki en büyük yatırımımız eğitim alanında gerçekleşiyor" dedi. Bursa'da görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcilerini düzenlediği akşam yemeğinde ağırlayan Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'da gerçekleştirilen kamu yatırımlarını anlattı. Ağırlıklı olarak sağlık ve eğitim konularında ciddi yatırımların yapıldığını belirten Vali Küçük, Bursa'da en büyük ve en ciddi yatırımın eğitim alanında sürdüğünü söyledi. Vali Küçük, "Şu anda yaklaşık 40 okulun yapımı devam ediyor. Bir o kadarı da ihale ve proje aşamasında, bunlara ek olarak 21 okulu da hayırseverlerimiz yapıyor. Yani 2018 yılının Eylül ayında 135 adet okul bitmiş olacak. İkinci dönemde ise bunlara ek olarak 50 tane daha okul hizmete girecek" dedi.

SAĞLIKTA DURMAK BİLMEYEN HİZMET
Sağlık konusunun da kendileri için çok önemli olduğunu belirten Vali Küçük, "Şu anda 7 tane büyük yatırımımız var. Bin 355 yataklı Bursa Şehir Hastanesi, 750 yataklı Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi, 150 yataklı Yüksek İhtisas Hastanesi, 150 yataklı Gemlik Devlet Hastanesi, 125 yataklı Kestel Rafet Kahraman Devlet Hastanesi, 175 yataklı Yenişehir Devlet Hastanesi ve Halk Sağlığı Labaratuvarı yapımına devam ediliyor. Ayrıca yakın zamanda proje ve ihale aşamasındaki 600 yataklı Bursa Merkez Devlet Hastanesi, 22 yataklı Orhaneli Devlet Hastanesi, 17 yataklı Büyükorhan Devlet Hastanesi, 10 yataklı Harmancık Devlet Hastanesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve 112 hizmet merkezi bunlardan bazıları. Bu projelerin devamı hızla geliyor" dedi.

'UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYİ KAZANACAĞIZ'
Büyük şehirlerin en büyük sorunlarından birinin madde bağımlılığı olduğunu ifade eden Vali Küçük, "Avrupa madde ile mücadelesini maalesef kaybetti. Bizim kaybetmememiz lazım, mücadeleyi kazanmamız lazım. Polis ve Jandarma'nın madde ile mücadelesi kapsamlı ve güçlü şekilde devam ediyor. Her gün ekenler, satanlar ve kullananlar yakalanıyor. Bu sorunu sadece satıcıları yakalayarak çözemeyiz. Mevcut madde kullananları tedavi edip, yeni kullanımları engelleyerek bu büyük sorunu ortadan kaldırmamız lazım. Biz bağımlılıkla mücadelede yeni bir döneme başlıyoruz. Bağımlıların en az 3 ay kalacağı köy şeklinde merkezler kuruyoruz. Burada tedavi görürken aynı zamanda tarım ve hayvancılıkla uğraşacaklar, burada atölye çalışmaları yapabilecekler. İnsanlık köyünden tedavi sonrasında çıkan vatandaşlarımız meslek sahibi olacaklar" dedi.
BİZE ULAŞIN