‘Daha çok Çalışmalıyız’

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, takımın son durumu hakkında temkinli konuşarak, “Devamlılığı sağlamak adına çok daha fazla çalışmamız gerekiyor” dedi

‘Daha çok Çalışmalıyız’
Teleset Mobilya Akhisarspor maçında elde edilen galibiyetin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Fransız çalıştırıcı, "Şimdi yeni bir adım var önümüzde, o da devamlılığı sağlamak olacak. Evimizde oynadığımız maçlarda rahat olmak istiyoruz, bu sonuçların devamını içerideki maçlarda getirmeliyiz. Dışarıda alacağımız sonuçları da fırsata çevirmek istiyoruz" diye konuştu. İleriye yönelik temkinli konuşan tecrübeli teknik adam, zamana ihtiyacı olduklarına işaret etti. Malatyaspor maçının zor geçeceğini söyleyen Le Guen, "Malatyaspor'un oyuncularını ben de iyi tanıyorum, çünkü Khalid Bautaip ve Issiar Dia daha önce Fransa'da oynadılar. Dikkatli olmamız gerekiyor, mütevazı bir şekilde hazırlanmalıyız ki şansımız olsun. Geçen sezon çok zordu bu kulüp için, biz de onun üzerine yeni birşeyler kurmaya çalışıyoruz, bunun zaman alacağını hesaba katmamız gerekiyor" diye konuştu.

POTANSİYEL VAR
Takımın ortaya koyduğu futbolun beklentilerini tamamen karşılamadığını belirten Fransız teknik adam, "Hala geliştirmemiz gereken konular var, devamlılığı sağlamak adına hala çok fazla çalışmamız gerekiyor. Akhisarspor maçını ele aldığımızda 7 yeni oyuncunun sahada olduğunu görebiliriz, dolayısıyla takım içerisinde bir bütünlük sağlamak adına çok çalışmamız gerekiyor. Bu zor iş belki, ancak bunun içerisinde güzellikler de var, takımın potansiyele sahip olduğunu görmek ve o potansiyele ulaşmasını sağlamak benim için çok zevkli" ifadelerini kullandı.

KADRODAKİ OYUNCU FAZLALIĞINDAN YAKINDI
Yaptıkları transferlerden duyduğu memnuniyeti Bursaspor Başkanı Ali Ay ile konuştuğunda dile getirdiğini söyleyen Paul Le Guen, "Yeni oyuncularımızın çoğu ilk 11'de sahaya çıkıyor. Transfer politikamızı belirlerken hedefim buydu, direkt katkı sağlayacak, ilk 11'de oynayacak oyuncuları istiyordum. Takımdan gönderilecek oyuncular konusunda daha iyi hamleler yapabilirdik, şu an kadromuzda 30 kişiden fazla oyuncu var. Bunun belli sebepleri var, çok fazla kontratlı oyuncularımız var. Buna rağmen kadromuzu tazelemek istedim. Tek isteğim kadronun daha aza indirilmesi olabilirdi, ancak oyuncuların kontratlarına saygım var" diyerek sözlerini tamamladı.
BİZE ULAŞIN