Karacabey’de domates günü

Karacabey’de domates günü
Bursa'nın Karacabey ilçesinde bu sene ilk kez gerçekleştirilen 'Domates Günü' renkli görüntülere sahne oldu. Bir günde 3 ton domates toplayan Seyide Yaman ile en iyi salça yapan kadınlar ödüllendirildi. Karacabey Belediyesi ilçenin tanıtımına yönelik bu yıl ilk kez 'Domates Günü' düzenledi. Karacabey Belediyesi'nin Hükümet Konağı arkasına yaptığı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen Domates Günü etkinliğinde, AK Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, Kaymakam Dr. Yusuf Gökhan Yolcu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, Belediye Başkanı Ali Özkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KÜREKLE SALÇA ÇEVİRDİ
'Domates Günü' etkinliği kapsamında açılan stantları gezen protokol üyelerine Dağkadı Üretici Kadınlar Derneği tarafından salçalı ekmek ikram edildi. Protokol üyeleri ayrıca, kazan başına geçerek kürekle salça çevirdi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, "Salçalık domates önemli bir ürünümüz. Katkı sağlayan firmalara, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"SALÇALIK DOMATESİN YÜZDE 40'INI ÜRETİYORUZ"
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan "Türkiye'deki üretilen salçalık domatesin yüzde 40'ı Karacabey'in verimli topraklarında üretiliyor" dedi.
BİZE ULAŞIN