Bursalı tekstilciler sektöre yön veriyor

Dünyanın moda başkenti Paris’te düzenlenen Premiere Vision ve Texworld fuarlarına Bursa’dan katılan 90 işadamı, sektörün yeni trendlerini belirledi

Bursalı tekstilciler sektöre yön veriyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında üyelerini dünyanın önde gelen fuar organizasyonlarıyla buluşturmayı sürdürüyor. Fuarlar kapsamında BTSO üyeleri, dünyanın moda başkenti Paris'te düzenlenen Premiere Vision ve Texworld Fuarlarına çıkarma yaptı. Türkiye'den 90 firmanın stant açtığı fuarda 35 Bursalı firma da ürünlerini ziyaretçilere sundu. Ayrıca Avrupa Komisyonu işbirliği ile fuar alanında düzenlenen ve yaklaşık 200 yabancı firmanın katılım sağladığı ikili iş görüşmelerinde yerini alan BTSO üyesi firmalar, yeni işbirliklerinin de yollarını aradı.

ÖNEMLİ FUARLAR
Texworld Fuarı BTSO Heyet Başkanı Bayram Uçkun, düzenlenen iş gezisinin firmalar adına oldukça faydalı olduğunu ifade etti. Firmaların gerek fuar ziyaretiyle gerekse de düzenlenen ikili iş görüşmelerinde yeni iş bağlantıları kurma fırsatı yakaladığını belirten Uçkun, "Bu tür fuar ve ikili iş görüşmeleri organizasyonları sektörlerimiz ihracatını artırıyor. Odamız KOSGEB'in de destekleriyle birlikte üyelerine sağladığı desteklerle 4 yıldır çok önemli fuar organizasyonları gerçekleştirildi" dedi.

1 AYDA 8 YURT DIŞI İŞ GEZİSİ
Ayrıca Küresel Fuar Acentesi ve Ur-Ge Projeleri ile Bursalı firmalar, 1 ay içerisinde Almanya, Fransa ve İran'a 8 ayrı yurt dışı iş gezisi yapacak. Almanya ve Fransa'da gerçekleştirilecek tekstil, gıda, mücevherat, makine ve raylı sistemler iş gezilerinin yanı sıra Gelecek İçin Kayda Değer (GEKAD) projesi kapsamında Paris'te firma ziyaretleri gerçekleştirilecek. Kimya Sektöründe Katma Değerli İhracat Projesi' kapsamında İran'daki firmalarla ikili iş görüşmeleri düzenlenecek.
BİZE ULAŞIN