Bolu'da 4 yıllık üniversite kazananlara hediye bilgisayar

Bolu Belediyesi, bu yıl 4 yıllık üniversite kazanan öğrencilere hediye olarak bilgisayar dağıtacak.

Bolu'da 4 yıllık üniversite kazananlara hediye bilgisayar

Bolu Belediyesi'nin 2009 yılında hayata geçirdiği "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" sayesinde bugüne kadar binlerce Bolulu üniversite öğrencisi ücretsiz bilgisayar sahibi oldu. "Üniversiteyi kazanmak sizden, bilgisayarlar Bolu Belediyesi'nden!" sloganı ile yola çıkan Bolu Belediyesi, bu yıl da Bolulu üniversite öğrencilerine ücretsiz bilgisayar dağıtacak.

Bolu Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Bolu merkezde eğitim veren liselerden mezun olarak, bu yıl devlet üniversitelerinin 4 yıllık ve üstü lisans bölümlerinden herhangi birine kayıt yaptıran tüm örgün öğretim öğrencileri hediye bilgisayar için başvuruda bulunabilecek. Ayrıca özel üniversitelerin lisans bölümlerine yerleşen öğrenciler de yüzde 50 ve üzeri burslu olma durumunda başvuruları kabul edilecek.

Başvurular öğrenciler veya öğrencilerin birinci derece yakınları tarafından yapılabilecek. Şartları uyan öğrenciler veya yakınları başvuru için gerekli olan "başvuru formu", "nüfus cüzdanı fotokopisi", "lise diploması fotokopisi", "2017 yılı ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi", "öğrenim belgesi" veya "onaylı öğrenci kimlik fotokopisi" ile 31 Ekim 2017 tarihine kadar Bolu Belediyesi'nde hizmet veren Bol-hizmet noktasına başvurabilecekler.

BİZE ULAŞIN