Hastanede afetlere karşı tatbikat yapıldı

Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında  Çekirge Devlet Hastanesi’nde masa başı tatbikatı Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği  ve İl sağlık müdürlüğü afetlerde sağlık hizmetleri şubelerinin de katılımı ile yapıldı.

Hastanede afetlere karşı tatbikat yapıldı

Tatbikatta, afet ve acil durumlarında nasıl hareket edileceği, acil durum planlarının uygulanabilirliği, hastanenin tıbbi ve fiziksel kapasite ve yeteneklerini nasıl verimli kullanabilecekleri oluşturulan senaryo ile İdareciler, hastane afet yönetiminde görev yapan personel, Hastane Afet Planında (HAP) görevlendirilen tüm birim sorumlularının katılımı ile gerçekleştirildi.

Tatbikat sonrası konuşan Çekirge Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Engin Paralı, "Hastanede olabilecek afet ve acil durumlarda hazırlıklı olunması büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple hastanemizde belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz. Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık oluşturan tatbikatta görev alan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

BİZE ULAŞIN