Burhaniyeli halterci Avrupa üçüncüsü

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, milli antrenör Mustafa Aygün tarafından çalıştırılan sporculardan Sonay Günaçar, Kosova’nın Piriştina kentindeki yarışmada, zorlu bir yarışma çıkararak, koparma, silkme ve toplamda 3 bronz madalya kazandı.

Burhaniyeli halterci Avrupa üçüncüsü

Burhaniye Anadolu Spor Kulübü halter takımından, Ayşe Duygu Kara'da 53 kiloda 4.oldu.

Burhaniye' de, Hadiye Erok'un başkanlığını üstlendiği Anadolu Spor Kulübü Halter Takımı, başarıdan başarıya koşarken, Ayşe Duygu Kara ve Sonay Günaçar 23-29 eylül 2017 tarihinde Kosova'nın Piriştina kentindeki Yıldızlar Halter Avrupa Şampiyonası'nda Burhaniye'yi temsil etti. İki aylık zorlu bir Milli takım süreci geçiren sporcular, elemeleri geçerek şampiyonaya katılmaya hak kazandı. Şampiyonanın üçüncü günü podyuma çıkan Sonay Günaçar, koparma, silkme ve toplamda 3 bronz madalya kazanırken, 53 kiloda podyuma çıkan Ayşe Duygu Kara da, Avrupa 4.'sü olarak yarışmayı tamamladı. Başarılı sporcuları kutlayan Anadolu Spor Kulübü Başkanı Hadiye Erok," Burhaniye'de ve Balıkesir'de kimsenin yapmadığı halter branşını biz başlattık. Büyük sıkıntılarla her şeye sıfırdan başladık. Ama inancımızı kaybetmedik. Şimdi ise bunun meyvelerini topluyoruz. Sporcularımızı kutluyorum" dedi.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Aygün, "Haftanın 6 günü yaz kış hiç ara vermeden 26 sporcuyla antrenman yapıyoruz. Avrupa şampiyonası bir başlangıç oldu. Hedefimiz olimpiyat ve Dünya şampiyonalarına sporcular yetiştirmek. Bize destek olan ilçe kaymakamı Hüseyin Öner, belediye başkanı Necdet Uysal ve ilçe milli eğitim müdürü Ferhan Levent'e teşekkür ediyoruz. Başarılarımız artarak devam edecek" dedi

BİZE ULAŞIN