İznik’te haşereyle mücadele

Bursa���nın İznik ilçesinde sineklere karşı ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Osman Sargın, devam eden ilaçlama çalışmalarını yerinde inceleyerek, Yenişehir ve İznik Bölge Sorumlusu Veteriner Hekim Gürhan Alptekin'den bilgi aldı. İznik'in her açıdan sağlıklı bir şehir olması İÇİN çalıştıklarını söyleyen Osman Sargın, Dünya Sağlık Örgütü'nün tavsiyeleri ve iç hukuk sisteminin talimatları gereği ilaçlama hizmetinin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tek elden yürütüldüğünü kaydetti.

Sargın, "2017 Nisan ayı içerisinde başladığımız sivrisinek ile mücadele çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar İznik'te binlerce sinek üreme merkezi tespit edilerek ekiplerimiz tarafından ilaçlama yapıldı. Bundan sonrada tespit edilen üreme merkezlerinde ilaçlama çalışmaları devam edecek. Sivrisinek ile mücadelede geçtiğimiz yıl başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Sivrisinek yok denecek kadar azdı. Buradan hemşerilerimizden önemli bir ricamız var.

Evlerinin bahçelerinde veya balkonlarında içerisinde su biriken saksı, kova, araç lastikleri var ise iki üç günde bir bunları temizleyelim. Çünkü buralar sineklere üreme merkezi oluyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN