Çeşmeden çorba ikramı

Tekirdağ'da Çerkezköy Belediyesi tarafından 2 yıl önce hizmete sunulan ve yaz tatili boyunca Çerkezköy sakinlerine soğuk su ikramında bulunulan 'ikram çeşmesi' okulların açılması ile birlikte yeniden sıcak çorba vermeye başladı.

Çeşmeden çorba ikramı

Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'nde bulunan Amfi Tiyatro yanında hizmet veren İkram Çeşmesi'nden her sabah işe giden veya gelen işçiler, okula giden öğrenciler için sabah çorbasının ikram edileceğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay "Sabah erken saatlerde uyanarak, okuluna, işine koşturan vatandaşlarımız için sıcak bir çorbanın öneminin büyük olduğunu biliyoruz. Bu nedenle İkram Çeşmemizde yaz dönemindeki soğuk su ikramının ardından yeniden sıcak çorba akmaya başladı" dedi.

İkram çeşmesinde en geç sabah 06.30'da çorba hazır olacağını kaydeden Akay, "Vatandaşlarımız çeşmedeki çorba bitene kadar içebilecekler. Üç vanası olan bu çorba çeşmesinden vatandaşlarımız her sabah 06.30 ile 09.00 saatleri arasında ücretsiz olarak çorbalarını içmeye devam edebilecek" dedi. Hafta içerisinde hizmet veren İkram Çeşmesi'nden her gün değişik çorba çeşitlerinin akacağını kaydeden Akay, her gün çorbanın bitmesi ile birlikte temizliği yapılan çeşmenin hijyeni için gerekli özenin de gösterildiğini de sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN