Çorlu’ya 250 milyonluk yatırım

Çorlu Gıda Sitesi’nde inşa edilen Çorlu Gıda Toptancıları Kompleksi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çorlu Gıda Sitesi Başkanı Engin Adıgüzeloğlu, “Bölgenin en modern gıda alışveriş merkezi olacak” dedi

Çorlu’ya 250 milyonluk yatırım
Çorlu Gıda Toptancıları Kompleksi'nde çalışmalar son hızıyla sürüyor. Çorlu Gıda Sitesi Başkanı Engin Adıgüzeloğlu, Türkgücüyolu Yılmaz Alpaslan Caddesi üzerinde yapımı süren Çorlu Gıda Sitesi Gıda Toptancıları Kompleksi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Adıgüzeloğlu büyük bölümü tamamlanan kompleksin bölgenin en modern alışveriş merkezlerinden biri olacağını kaydetti.

ÇORLU'DA İLK OLACAK
Adıgüzeloğlu, "Kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan Gıda Toptancıları Kompleksi'nde iç mekan ve ince kısmı dediğimiz dış cephe çalışmaları ile Çorlu'da bir ilk olacak. Alışveriş merkezi açık ve kapalı çarşı dükkanları 1. katında açık alanların bulunduğu 24 adet 140 metrekare asma katlı dükkanlar ve tabanı bin 480 metrekare olan 4 katlı çarşı kompleksi, -1. katta yine 24 ile 32 dükkandan oluşan karma çarşı dükkanları, -2 katına yaklaşık 200 araçlık kapalı otoparkı ve 70 araçlık açık otoparkı ile modern bir çarşı bulunacak. Kompleks inşaatını 2018 yılında tamamlayarak, Çorlu halkına kazandırmayı planlıyoruz" dedi.

ALIŞVERİŞ MEKANI OLACAK
Adıgüzeloğlu, "1. Etap dediğimiz her biri 360 metrekare olan mevcut dükkanlarımız ile entegre olduğundan yakın bir gelecekte Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde Çorlu 1. O.S.B. alanında kavşakların birleştiği Çorlu halkının alışveriş yapacağı zamanını güvenli ve huzurlu geçireceği çarşısı olacaktır" diye konuştu.

"250 MİL YONLUK YATIRIM"
Kompleksin 250 milyonluk bir yatırım olacağının altını çizen Adıgüzeloğlu şunları söyledi: "Şu anki 2. Etap çarşımız bittiğinde bugünkü değeri ile yaklaşık 250 milyon liralık bir yatırımı Çorlu'ya kazandırmış olacağız. Bu proje aynı zamanda Çorlulu iş adamlarının birlik ve beraberliğinin ortaya çıkardığı bir eser olarak ta ayrı bir önem taşımaktadır. Bu sebeple kooperatifimiz kurucu üyelerine ve projeye destek veren üyelerimize tüm kurum ve kuruluşlarımıza yönetim adına teşekkürlerimizi sunmak isteriz. Bu proje ben değil biz olmanın en büyük kanıtı ve meyvesidir. İnşallah bu ve buna benzer projeler Çorlumuzda çoğalır ve ticaret erbabına iş bekleyen her meslek ve yetişmiş birçok gencimize istihdam sağlar"

SEÇİMLERDE ADAY OLACAK
Yaklaşık 12 yıldır Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi'nde görev alan Çorlu Gıda Sitesi Başkanı Engin Adıgüzeloğlu, yapılacak olan Çorlu Ticaret Odası seçimlerinde de 8. Meslek Komitesi Gıda Bölümü'nden meclis adaylığını açıkladı.
BİZE ULAŞIN