Dünya standartlarında organik gübre üretiyoruz

Tek Organik Gübre,Tekirdağ Süleymanpaşa’da kurduğu son teknoloji ile donatılan entegre üretim tesisinde dünya standartlarında organik gübre üretimi yapıyor

Dünya standartlarında organik gübre üretiyoruz
Tek Organik Gübre (TEKOG) Genel Müdürü Hüseyin Özkök, şirketin 1995 yılından bu yana metal ofset ve ambalaj sektöründe hizmet veren TEKMETAL Ofset ve Ambalaj San. Tic. Lti. tarafından bölgenin tarıma dayalı ekonomisine katkı sunmak amacıyla kurulduğunu söyledi. Özkök, "Uzun yıllar süren piyasa araştırmaları, üreticilerimizin genel olarak yaşadıkları sorunları ve istekleri göz önüne alınarak hazırlanan laboratuvar ve ar-ge çalışmaları sonucunda, 2016 yılında Tekirdağ Süleymanpaşa'da kurulan organik gübre entegre üretim tesisimizde en son teknolojilerle donatılmış dünya standartlarında üretim yapıyoruz" dedi.

SIVI ORGANİK GÜBRE
Özkök şöyle konuştu: "Topraklarda kullanılan kimyevi maddelerin ciddi orandaki olumsuz etkilerinden şikayetçi olan tarım sektörü firmalarına çözüm sunuyoruz.Tesisimizde ürettiğimiz 'Bitkisel Menşeli Sıvı Organik Gübre', topraklarımız ve tarım ürünlerimizde daha öncesinde kullanılan kimyasal zirai ilaç ve gübre kalıntılarını yok edebiliyor. Yüzde 100 organik bir ürün. Aynı zamanda toprağı gençleştirip canlandırarak yaşayan toprak haline gelmesini ve elde edilecek verimin artmasını sağlıyor. Tüm bitki, meyve,sebze, ağaç, çiçek vb. bitkilerde kullanılabiliyor. Bu ürün sayesinde çiftçilerimizin yüzü gülüyor" Özkök, "Ürünün kalitesinin ne derece yüksek olduğunu biliyor ve TEKOG markamıza sonuna kadar güveniyoruz. Tüm deneme ve labaratuvar çalışmalarından aldığımız sonuçlara göre, sektöre yön verebilecek nitelikte bir ürün. Ürünümüzün kalitesini üreticilerimizin birerebir tecrübe etmesini sağladık. Avrupa Uygunluk Belgesi dahil tüm ilgili birim ve makamlarca kalitesi tescil edildi" dedi.
BİZE ULAŞIN