Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine oryantasyon yapıldı

Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine oryantasyon yapıldı.

Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine oryantasyon yapıldı

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Mütercim-Tercümanlık Almanca/Bulgarca/İngilizce, Eğitim Fakültesi Almanca ve İngilizce Öğretmenliği ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği olmak üzere, yabancı dilde eğitim veren programlarda eğitim almak üzere kayıt yaptıran öğrencilere üniversiteyi ve okulu daha iyi tanıyabilmeleri için oryantasyon yapıldı.

Düzenlenen oryantasyon programı Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden başkanlığında Almanca, Bulgarca ve İngilizce eğitimi veren öğretim elemanlarının ve idari personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Sevinç Sakarya Maden'in bir konuşma yaptığı toplantıda Yabancı Diller Yüksekokulunda görev yapan öğretim elemanları kendilerini kısaca tanıttıktan sonra Almanca, Bulgarca ve İngilizce birim başkanları müfredat ve ders içerikleri hakkında bilgi verirken, Sınav Hazırlama ve Değerlendirme Koordinatörü öğrencileri sınavlar ve sınav değerlendirme hakkında bilgilendirdi. Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcıları ise öğrencilere devam zorunluluğu ve sosyal aktiviteler hakkında bilgi aktardı. Yüksekokul Sekreterinin idari personel ve okulun fiziki imkanları hakkında bilgi verdiği oryantasyon programı öğrencilerin bağlı oldukları fakülteleri ziyaretleriyle devam etti.

Burada öğrencilere Lisans programlarında eğitim veren öğretim elemanları tarafından bölümleri hakkında bilgi verildi. Program, öğrencilerin 2. Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesini gezmesiyle sona erdi.

BİZE ULAŞIN