Zeki Müren için sahneye çıktı

Osmangazi Belediyesi, Zeki Müren’i bu yıl da özel bir geceyle andı. Gönül Yazar 22 yıl aradan sonra ilk kez Zeki Müren için sahneye çıktı

Zeki Müren için sahneye çıktı
Osmangazi Belediyesi, Zeki Müren'i vefatının 21'inci yılında muhteşem bir konser ile andı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserde TRT Türk Sanat Müziği Sanatçısı Gökhan Sezen, sanat güneşinin unutulmaz şarkılarını seslendirdi. Yaklaşık 2 buçuk saat süren konserde Gökhan Sezen söylediği şarkılarla Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı. Ankara Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Kerem Ünal İnaltekin de hazırlamış olduğu dans gösterisiyle geceye renk kattı.

AYAKTA ALKIŞLANDI
Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 'Zeki Müren'i Anma Etkinleri'nde onur konuğu olarak yer alan Türk Sanat Müziği'nin usta sesi Gönül Yazar, 22 yıl sonra tekrar sahneye çıktı. Zeki Müren ile anılarını anlatan Yazar, sanat güneşinin de sahnedeyken sık sık seslendirdiği Bir Demet Yasemen ve İnleyen Nağmeler adlı eserleri söyledi. Salonu dolduran Bursalılar, Gönül Yazar'ı uzun süre ayakta alkışladı.

"ÖNEMLİ BİR GECEYE İMZA ATTIK"
Gecede sahneye çıkarak bir konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Sanat güneşimiz Zeki Müren'i vefatının 21'inci yılında yine çok özel bir geceyle andık. Belediyecilik faaliyetleri sadece yatırım ve temizlik hizmetleri ile sınırlı değil. Osmangazi Belediyesi olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde önemli işlere imza atıyoruz. Sadece Osmangazi'ye değil tüm Bursa'ya hatta kent sınırları dışına hitap eden faaliyetler yapıyoruz" dedi.

'SANAT GÜNEŞİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe "Sanat Güneşini rahmetle anıyoruz. Zeki Müren gibi biri, söylendiği gibi 100 yılda ya gelir ya gelmez" dedi.
BİZE ULAŞIN