Veteriner öğrencileri beyaz önlükleri giydi

Veteriner öğrencileri beyaz önlükleri giydi

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi’ni kazanan öğrenciler, düzenlenen törenle ile beyaz önlüklerini giyerek veteriner hekimliğe ilk adımlarını attı.

  • İHA
  • Marmara
  • Salı 03.10.2017 10:40

Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Güler-Osman Köseoğlu Salonu'nda gerçekleştirilen tören ile Veteriner Fakültesi 1. sınıf öğrencileri ilk defa beyaz önlüklerini giydi. Öğrencilere Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden ve veteriner fakültelerinden birisinde eğitim gördüklerini belirten Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, "Burada 5 yıl boyunca hem teorik hem de pratik eğitimler göreceksiniz. Düşünceleriniz değişecek, olgunlaşacaksınız. Derslerinize sınıfı geçmek için mesleğinizi öğrenmek için çalıştığınız müddetçe bu okuldan 5 yıl içerisinde mezun olabileceğinizi bilin. Keyifli bir öğrencilik dönemi geçireceksiniz. Bu dönemde iki farklı branşta da eğitim alabilirsiniz. Yurtdışı bağlantıları olan bir fakültede eğitim göreceksiniz. Bugün ailenizin küçük çocuğusunuz. Ancak ileride toplumun yetişkin bireyleri olacaksınız. Türkiye'nin kalkınması için sizler önemli birer öge olacaksınız. Mutlaka ama mutlaka bu konularda aklınızı kullanın. Düşünün ve doğru karar verin. Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünü düşünenler dışındaki gruplara kendinizi kaptırmayın. Üniversite yönetimi olarak bizim, fakültemize ve sizlere önümüzdeki yıllarda daha iyi yaşam ve eğitim koşulları oluşturmak için çalışacağımıza güvenin" dedi.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ülgen Günay ise, "Bugüne kadar fakültemizden mezun olan 3 bine yakın ayrıcalıklı veteriner hekim arasında yerinizi almanız için uğraşacağız. Burada dersler kuramsal uygulama derslerine devamlılık esasına dayanır. Günümüzde bilgiye ulaşmak kolaylaştı. Ancak bu bilgiler içerisinde neyin önemli olduğunu, derslerinize devam ederek öğrenebileceksiniz. Hekimlik sanatı, ustasıyla birlikte hasta başında öğrenilir. Beyaz önlüğünüz çalışmaktan kirlenebilir. Ancak bunun bir çaresi var. Önemli olan; yüreğinizi ve zihninizi kirletmemeniz ve aklınızı başkasına teslim etmemenizdir. Tek yol göstericiniz akıl ve bilim olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN