İçme suyu isale hattında toprak kayması: 2 işçi yaralı

İçme suyu isale hattında toprak kayması: 2 işçi yaralı

Edirne’de, Lalapaşa yolu üzerinde yapımı devam eden isale hattının kazı çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi. Olayda, 2 işçi kısmen toprak altında kalarak yaralandı.

  • İHA
  • Marmara
  • Çarşamba 04.10.2017 15:30

Edirne-Lalapaşa yolu üzerinde yeni yapılan ve bir süre sonra hizmete alınacak olan İçme Suyu Arıtma Tesisi'ne Kayalıköy Barajı'ndan su verilebilmesi için yapımı devam eden isale hattının kazı çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi. Olayda 2 işçi kısmen toprak altında kalarak yaralandı.

Olayın hemen ardından bölgeye çağrılan AFAD, 112 sağlık ekipleri ile Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı personel, olay yerine intikal ederek müdahaleye başladı. İtfaiye ekipleri gidene kadar bir işçinin orada bulunanlar tarafından çıkartıldığı ve hastaneye gönderildiği bildirildi. Diğer işçinin ise itfaiye ve sağlık ekiplerinin de desteğiyle çıkarıldığı ve tedavi altına alındığı belirtildi.

Her iki işçinin de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesindeki tedavilerinin devam ettiği ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN