Bilal Erdoğan'dan uluslararası liseye övgü

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 56 ülkeden 156 öğrenci ile buluştu

Bilal Erdoğan'dan uluslararası liseye övgü
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Uluslararası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 56 ülkeden 156 öğrenci ile buluştu. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Çalıştayı, Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan Türkiye'nin en modern liselerinden biri olan Uluslararası Murad Hüdavendigâr Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirildi. Türkiye'deki 8 Uluslararası Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden yetkililerin yer aldığı "Vizyon Belgesi Kalite Takip Sistemi ve Planlama Çalıştayı'na onur konuğu olarak Necmettin Bilal Erdoğan da katıldı. Erdoğan, toplantı öncesinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Din Öğr etimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ile birlikte 56 ülkeden öğrencilerin eğitim gördüğü okulu gezdi. Okul Müdürü Mehmet Türkmen'den eğitimlerle ilgili bilgi alan Bilal Erdoğan, daha sonra öğrencilerle buluştu. Fizik ve kimya laboratuvarlarında öğrencileri ziyaret eden Bilal Erdoğan, ardından Arapça ve İngilizce sınıflarına gezdi.

'YABANCI DİL ÖĞRENİN'
Buradaki özellikle Myanmar, Afganistan, Irak, Hindistan ve Etiyopya gibi ülkelerden gelen öğrencilerle yakından ilgilenen Erdoğan, "Ne kadar çok yabancı dil edinebilirseniz o kadar faydasını görürsünüz. Ben yurt dışına üniversiteye gittiğimde Fransızcayı öğrendim. İtalya'ya gittiğim zaman İtalyancayı öğrendim. Bir dil öğrendikten sonra bir sonraki dili öğrenmeniz daha da kolaylaşıyor. Dünya doğuya doğru bir harekete geçmiş oldu. Çince, Hintçe, Rusça gibi diller de önem kazanmaya başladı. Bu okulda okuyarak kendinize çok farklı bir misyon yüklediniz. Bundan sonraki mesleki hayatınızı artık uluslararası düzeyde düşünmelisiniz. Farklı ülkelerde farklı görevlerde bulunmalısınız. Okulda farklı ülkelerden gelen arkadaşlarla olan bağlarınızı hayatınız boyunca devam ettirin" dedi. Erdoğan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a da her anlamıyla donanımlı bir okul kazandırdığı için teşekkür etti. Başkan Mustafa Dündar, çalıştay sonunda Bilal Erdoğan'a bir plaket hediye etti.
BİZE ULAŞIN