Mustafakemalpaşa kabuğunu kırdı

Mustafakemalpaşa kabuğunu kırdı

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 131 mahalleyi kapsayan istişare toplantılarında muhtarlara hizmetler hakkında bilgiler vererek, devam eden projeleri gezdirdi

Programlar halinde üç gün süren toplantılarda merkez ve kırsaldaki 131 mahalle muhtarını Öğretmenevi'ndeki kahvaltıda misafir eden Belediye Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa'nın son üç yılı değerlendirildiğinde çok büyük farklar ve ileriye doğru atılan adımlar olduğunu söyledi. Son dönemde ortaya çıkan su ihtiyacını yeni depolarla karşılayacaklarını söyleyen Başkan Sadi Kurtulan, Söğütalan hattından gelen iletim hatlarında sona yaklaşıldığının müjdesini verdi.

'1 LİRA ZAM YAPMADIK'
Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, "Muhtarlarımız gibi bizlerde her zaman vatandaşlarımızla direkt teması olan insanlarız. Bu sorunlar sizlere bir geliyorsa bize bin geliyor. Özellikle su sıkıntısı son dönemde öne çıktı. Oğlak Tepe ve Lalaşahin'deki su depoları 50 yıllık depolar. Biri 650, diğeri 300 tonluk olan bu depolarından 5 yıl boyunca Mustafakemalpaşa'ya su verdik, 1 lira zam yapmadık" dedi. "Mustafakemalpaşa'nın altyapısı tüm yönleriyle planlı bir şekilde bitirilecek" diyen Kurtulan, şunları söyledi: "Kaynaktan çıkan 100 litre su, Mustafakemalpaşa'ya geldiğinde 35 litreye iniyor. Bu kadar kayıp var. Bunun sebebi iletim hatlarının artık eskimiş olmasıdır. 40 yıllık su iletim hatları elden geçiriliyor. 10 bin ve 5 binlik su depolarının yapımı da hızla sürüyor. Söğütalan'dan gelen 25 km'lik hattın bitmesine 3 km'lik bir mesafe kaldı. Bu işleri artık BUSKİ yapıyor. Bizim yönetimimizde olan bir şey değil fakat sıkıntıların çözümü için devamlı temasta olduğumuz bir kurum. 3. köprünün imalatı sürüyor. 22 metrelik kazıklar çakıldı. Köprünün bitirilmesiyle birlikte trafik rahatlayacak." Kurtulan, 30 milyon TL'lik Gençlik Merkezi'nin yapımında büyük bir mesafe kat edildiğini belirterek, sosyal yaşam, spor ve kültürün bu adreste buluşacağını kaydetti.
BİZE ULAŞIN