Osmangazi kamulaştırmada ilk sırada

Osmangazi kamulaştırmada ilk sırada

Osmangazi Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2017’nin ilk 8 ayında 34 bin metrekarelik alan kamulaştırarak bu konuda Bursa’da ilk sıraya yükseldi

  • Marmara
  • Cumartesi 08.10.2017
Osmangazi Belediyesi, devam ettiği kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 2017'nin ilk 8 ayında toplam 34 bin metre karelik alanı kamulaştırdı. Kent Meydanı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan kamulaştırmaların yanı sıra ilçeye kazandırılan yeşil alanlardaki kamulaştırmalarla ilçede değişim ve gelişimi hızlandıran Osmangazi Belediyesi, Bursa'da en çok kamulaştırma yapan belediyeler arasında ilk sıraya yerleşti.

MALİET 42 MİLYON TL
Yaşanabilir bir şehir için ulaşımdan yeşil alana kadar planlı ve modern bir Osmangazi için çalıştıklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Çalışmalarımızı hızlandırmak adına kamulaştırma yapıyoruz. 2017 yılının ilk 8 ayında 34 bin metrekarelik alanı kamulaştırarak çıkmaz sokaklarımızı açtık, çeşitli bölgelerimize de yeşil alanlar kazandırdık. Muhtelif mahallelerimizde ise yapılan kamulaştırmalarla yeni yollar yaptık. Yol genişletme çalışmaları için ağaçları ve binaları kamulaştırarak projelerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağladık. Kamulaştırma çalışmalarının yılın ilk 8 ayındaki maliyeti yaklaşık 42 milyon TL oldu. Bir kere daha görüyoruz ki Osmangazi en çok kamulaştırma çalışmaları yürüten hızlı gelişen ve dönüşen bir ilçe" dedi.
BİZE ULAŞIN