Ferizli'ye yeni hastane yapılıyor

Ferizli'ye yeni hastane yapılıyor

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk yeni ilçe devlet hastanesinin ihalesinin 13 Kasım'da yapılacağını söyledi.

  • DHA
  • Marmara
  • Salı 10.10.2017 23:05

Ferizli'de yeni ilçe hastanesi ihale safhasına geldi. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk yeni hastanenin ihalesinin 13 Kasım'da yapılacağını açıklayarak, "Göreve geldiğimiz yıllarda ilçemizde bir adet sağlık ocağı ve iki adet özel poliklinik vardı. İlçemiz sağlık hizmetleri konusunda yetersiz kalıyordu. İlçemize yeni bir hastane kazandırmak için gerekli tüm çabaları gösterdik ve yeni bir hastane kazandırdık. Kazandırmış olduğumuz ilçe hastanemiz dönemin şartlarına göre yeterli geliyordu.

Fakat ilçemizin tarım ve sanayi alanında büyümesi, ilçemizin göç alan bir yerleşim yeri haline gelmesine neden olmuştur. Özellikle organize sanayi bölgesinin tamamlanması ile birlikte ileriki yıllarda oluşabilecek sorunlar için şimdiden önlemimizi alıyoruz.

Bu çalışmalarımızın neticesinde ilçe hastanemiz ihale safhasına gelmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından ilçe hastanemizin ihalesi 13 Kasım'da yapılacaktır. İhalenin tamamlanmasının ardından ilçe hastanemizin inşaatına başlanacak ve hızla yapımı tamamlanacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN